Kinek lenne érdemes beküldenem?
Nem tudom érzed-e a különbséget egy újság és egy könyv között, de úgy látom nem.
Az újság nem azért jelent meg, hogy a te cikkedet közöljék benne. Ha az írásod nagyon jó, akkor egy kicsit feljebb viszi az Észak megítélését, ha nagyon kaka, akkor meg egy kicsit lejebb, de ennyi. Nem jelent üzleti kockázatot.
Ezzel ellentétben egy könyvet Magyarországon kiadni éppen hogy nagyon is kockázatos. Ingyen semmiképp nem kapsz semmit. Ha te írod az új Harry Potter-t akkor esetleg dupla annyi jutalékért kinyomtatják, de erre ugye elég kevés az esély.
De amúgy is... mielőtt konkrét könyvkiadáson gondolkodsz, szerintem elöször is küldd el a könyved a kiadóknak, hogy megtudd egyáltalán mi a véleményük. Tárgyalni úgysem tudsz velük ezelőtt. A válaszokból mindenképpen okosabb leszel.
Ha, adhatok egy (csak egy kicsit hozzáértő - ezt azért írom, mert nem túl mély a témában az ismeretem), de manapság így ilyen formában kiadni egy könyvet, szerintem nem érdemes. Max 9 eladott példányt tudsz majd magadénak, ha egy kicsit jobban programozzák akkor többet, de a kiadók manapság nagyon meggondolják 2x is, hogy kinek a művébe invesztáljanak, főleg mivel a könyvkiadás nem valami nyereséges üzletág, főleg a magyar piacon.
Ahhoz, hogy te érdekes legyél bárki számára is, ahhoz nem tehetség kell, hanem ismeretség. Az utóbbi időben ami könyveknél "tesztolvasó" voltam, és eljutottak (a hírek szerint) nyomtatott formába is, ott már az írók köré egy masszív rajongótábor gyűlt, mert blogolnak, mert aktívak molyon... stb. Tehát ha lesz "neved", a kiadónál valaki emlékszik rád, hogy igen te aktív vagy, és milyen sokan rajonganak érted, akkor esélyes, hogy megfontolják a könyved kiadását. Akkor is ha egy második vonalas szürke 50 árnyalatát írsz újra.
De ha jól megy önmagad menedzselése, akkor a saját szerzői kiadással jobban jársz.
Szóval a trendek szerint nem a jól megírt könyvek a népszerűek, figyelemfelkeltőek, hanem amelyeket jól menedzselik. És ez első sorban rajtad múlik, hogy mennyire szerzel nevet már a könyved kiadása előtt.
Szóval nekem lenne egy könyvem, én nem kiadnám, hanem elárasztanám vele az összes olvasós fórumot, és neki kezdenék a rajongók gyűjtésének.
+ ez nagyon jó piackutatás is, hogy mennyire fogadják jól, és mit kéne finomítani rajta.
Üdv.
Többnyire leírták a lényegedet, de azért én is hozzászólok.
Itthon ezt felejtsd el, hogy mész házalni minden kiadóhoz. Lesz olyan, aki egyből előadja, hogy jaj de jó, kiadjuk, milliomos leszel, aztán örülsz, hogyha egy-egy eladott könyv után kapsz 200-300 Forintot. Itthon nagyon nem lehet megbízni a kiadókban, még Lőrincz L. László is anno pár éve ott hagyta a kiadóját, mert már olyan szinten lenyúlták.
Nem csak itthon, hanem a világban is inkább azoknak a könyvét adják ki, akiknek van már fix rajongói tábora. Nem tudom véletlenül, vagy direkt burkolt poénból hivatkozott rá Noblesse Oblige, de pont a Szürke 50 árnyalata a legjobb példa erre. Kevesen tudják, de eredetileg ez egy Alkonyatos Fanfictionként indult. Ott szerzett óriási rajongó tábort magának, ami miatt persze bele mentek a kiadók a dologba és az átírás után kiadták.
Én is azt tanácsolom, hogyha előtte nem is ezzel a műveddel, de keress valami történet megosztós oldalt és ott kezd el feltölteni az írásaidat. Saját blog megint azért nehéz ügy, mert azt megint külön felfuttatni, stb. hosszú idő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!