Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Killing...

Mi a véleményetek a Killing Stalking-ról?

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint nagyon tetszik, de kíváncsi vagyok mások véleményére is. Olvassa esetleg olyan valaki aki foglalkozik pszichológiával?

2017. dec. 13. 15:52
 1/5 anonim válasza:
43%
Good shit.
2018. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
17L teljesen váratlanul bukkantam rá a minap, megláttam a borítót és gondoltam beleolvasok. Hát azért eléggé kicsinált. Nagyon a sírás határán álltam amikor a pici sovány Bum addigi életéről szóló részhez értem, hogy azzal a szegény kisfiúval mi mindent csináltak, pedig egy szeretnivaló aranyos kiskölyök volt. És ilyenkor én totál bedepizek, mert én mindig elképzelem milyen lenne ha én is egy szereplő lehetnék és én biztosan megmentettem volna ezt a kissrácot és én biztosan barátkoztam volna vele mert imádnivaló az igaz barát típus aki ha rendes körülmények közt nőtt volna fel akkor 100% hogy iszonyú boldog élete lenne barátokkal és szeretettel körülvéve. De sajnos itt más a sztori. Persze addig is eléggé összetörte a szívem, mert nagyon beteg az egész. Attól még van benne valami ami nagyon megfogja az embert, mert a karatkkerek kidolgozottak és iszonyú hitelesek és van még benne külön nyomozó szál is... azért őszíntén, én ha elolvasok egy részt ebből utána általában egy vígjátékkal vagy esetemben egy Dr.csont résszel "öblítem le" mert olvasás után nagyon lehangolt és rossz érzésem lesz mindig és az elmulasztja a depim.
2018. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
43%

Eszméletlenül nagy rajongója lettem a képregénynek. Nem tudom szavakba önteni milyen szívszorító volt számomra amikor elsőnek olvastam.Nem vagyok egy fuh de nagy érzékeny ember ( bár ebben nem vagyok annyira biztos) de mind az a szörnyűséget, fájdalmat annyira de annyira áttudta, sőt még tizedjére is olyan nagy fájdalmat hagy bennem hogy az hihetetlen. Őszintén én egyszerűen imádom Yoon Bum-t. Olyan mint egy ártatlan kis angyal bár ezzel nem mindenki ért egyet (amit meg is értek).

Sangwoo már egy másik téma... Az elején nem annyira kedveltem hisz elvégre gyerünk már....Honnan tudtam volna hogy ilyen egy nehéz sorsó gyerekkora volt? Másrészt nem is ezzel van a baj...Vagyis nem azzal hogy embereket kínzott meg stb mert jól van,legyen őszintén ezzel sosem gyűlt meg a bajom deeeeee lehet ezt nem itt kellene leírnom mert a végén még a rendőrök rajta kapnak na mind1 szóval hogy rövidre fogjam nekem az volt az egyetlen egy bajom Sangwoo-val hogy néha-néha(khmmmmm NÉHA) eléggé szemét volt Bumival (c:). Jójóó ezt is megértem elvégre az elején nem nagyon volt számára fontos és Sangwoo helyében én is ezt tettem volna (elvégre az ember mikor foglalkozik valaki olyas valakivel aki eddig semmi iránt nem érzet ?) de mivel ahogy az már előbb említettem nekem Bum nagyon szimpi volt már az eleje óta, így persze rossz volt látni ahogy csórikámmal bánt az "akkori" Sangwoo. Ezért még akkor nem bírtam. Viszont ahogy teltek az idők és az oldallapok száma egyre jobban rá jöttem hogy mindennek meg van az óka, ahogy Sangwoo-nak a cselekedeteinek is. Tudod milyen sokat sírtam utána? :D Na meg még a vége....Hát igen...Mental breakdown volt....Nem is nagyon tudtam az nap aludni...Emlékszem egész nap csak szomorú voltam és alig volt élet kedvem. Sírtam.....Nagggyooonn sokat sírtam.Viszont még mai napig is amikor az eszembe jutnak (kb amúgy meg mindig :C) nem az jut eszembe hogy már meghaltak hanem hogy szerelmesek egymásba és Bum abba kis "falusi k..." ruhájában térdepel, Sangwoo pedig törödik vele ahogy tette.....:D annyira megtudtam őket szeretni hogy azt el nem lehet képzelni. Annyira de annyira rossz bele gondolni hogy így végződött.... Szörnyű! Alig tudom hogy mit gondoljak a vége kapcsán...

2020. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Eszméletlenül nagy rajongója lettem a képregénynek. Nem tudom szavakba önteni milyen szívszorító volt számomra amikor elsőnek olvastam.Nem vagyok egy fuh de nagy érzékeny ember ( bár ebben nem vagyok annyira biztos) de mind az a szörnyűséget, fájdalmat annyira de annyira áttudta, sőt még tizedjére is olyan nagy fájdalmat hagy bennem hogy az hihetetlen. Őszintén én egyszerűen imádom Yoon Bum-t. Olyan mint egy ártatlan kis angyal bár ezzel nem mindenki ért egyet (amit meg is értek).

Sangwoo már egy másik téma... Az elején nem annyirs kedveltem hisz elvégre gyerünk már....Honnan tudtam volna hogy ilyen egy nehéz sorsó gyerekkora volt? Másrészt nem is ezzel van a baj...Vagyis nem azzal hogy embereket kínzott meg stb mert jól van,legyen őszintén ezzel sosem gyűlt meg a bajom deeeeee lehet ezt nem itt kellene leírnom mert a végén még a rendőrök rajta kapnak na mind1 szóval hogy rövidre fogjam nekem az volt az egyetlen egy bajom Sangwoo-val hogy néha-néha(khmmmmm NÉHA) eléggé szemét volt Bumival (c:). Jójóó ezt is megértem elvégre az elején nem nagyon volt számára fontos és Sangwoo helyében én is ezt tettem volna (elvégre az ember mikor foglalkozik valaki olyas valakivel aki eddig semmi iránt nem érzet ?) de mivel ahogy az már előbb említettem nekem Bum nagyon szimpi volt már az eleje óta, így persze rossz volt látni ahogy csórikámmal bánt az "akkori" Sangwoo. Ezért még akkor nem bírtam. Viszont ahogy teltek az idők és az oldallapok száma egyre jobban rá jöttem hogy mindennek meg van az óka, ahogy Sangwoo-nak a cselekedeteinek is. Tudod milyen sokat sírtam utána? :D Na meg még a vége....Hát igen...Mental breakdown volt....Nem is nagyon tudtam az nap aludni...Emlékszem egész nap csak szomorú voltam és alig volt élet kedvem. Sírtam.....Nagggyooonn sokat sírtam.Viszont még mai napig is amikor az eszembe jutnak (kb amúgy meg mindig :C) nem az jut eszembe hogy már meghaltak hanem hogy szerelmesek egymásba és Bum abba kis "falusi ku...." ruhájában térdepel, Sangwoo pedig törödik vele ahogy tette.....:D annyira megtudtam őket szeretni hogy azt el nem lehet képzelni. Annyira de annyira rossz bele gondolni hogy így végződött.... Szörnyű! Alig tudom hogy mit gondoljak a vége kapcsán...

2020. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
(17/L, bár én 16 évesen olvastam)Egy igazán meghatározó része lett az életemnek. Még soha, de soha nem olvastam hasonlót, egyszerűen annyira megfogott, hogy körülbelül letehetetlen volt. A történet már azzal felcsigázta az érdeklődésemet és arra késztetett, hogy olvassak legalább bele, hogy a történetben két fiú eléggé bonyolult kapcsolatáról olvashatunk. A karakterek személyiségének kialakítása egyszerűen zseniális, nagyon hitelesek, a külsejük is tökéletesen leírja őket. Nagyon tetszik a manhwában a grafika, engem nagyon megfogott, teljesen átadja a sztori hangulatát, ami segíti az olvasót még jobban elmerülni a történetben. A pszichológiai értelmezése minden bizonnyal eléggé bonyolult, nekünk, átlag embereknek, de én, személy szerint nagyon érdekesnek találtam a két főszereplő kapcsolatát. Yoon Bum egyértelműen szerelmes Sangwooba mindazok ellenére, hogy nem is egy embert megkínzott, megölt, ő maga is retteg tőle, ami egy eléggé elvetemült szellemi állapotra utal. Sangwoo pedig egy szociopata (van valami különleges pszichológiai "betegsége", valahol olvastam, bonyolult nagyon, nem jut eszembe a neve), örömét leli más emberek kínzásában, megnyugvást lát abban, ha más emberek szenvednek, Bumi kifejezetten idegesíti őt, többször is megkísérli a megölését, azonban képtelen rá, mert az édesanyjára emlékezteti. Szerintem valami elképesztő, ahogyan ez a két személyiség kapcsolódik egymáshoz, átlag ember fel sem fogja ésszel, mégis élvezetes. Személyes élményem pedig az, hogy mikor kiolvastam, úgy éreztem, hogy a lelkemben egy hatalmas nagy lyuk tátong, csak néztem magam elé és próbáltam feldolgozni a történteket, egyszerűen zseniális, hogy milyen hatással van az emberre. Fogalmam sincsen, hogy ez az érzés miből fakad, viszont azt tudom, hogy a történet teljes hosszán keresztül olyan hatalmas tehetetlenség érzés uralkodott rajtam, ahogyan néztem, Sangwoo hogyan kínozza szegény Bumit, mind testileg, mind lelkileg, vagy ahogyan öldökli az embereket, a múltjukról már nem is beszélve, valami borzasztó érzés volt, soha nem éreztem azelőtt ilyet. Nekem egyébként személyes kedvencem. :)
2021. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!