Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vennél befejezetlen történetet?

Marton Kay kérdése:

Vennél befejezetlen történetet?

Figyelt kérdés

Ha amúgy tetszik a könyv fülszövege, viszont tudod, hogy egy kétkötetes történet első darabját tartod a kezedben, befolyásolna eme körülmény a vásárlási döntésedben? (feltételezve, hogy a második kötet még nem elérhető)


1 – Megvennéd nyugodt szívvel, vagy kivárnál?


2 – Ha véletlenül elsiklanál az imént emlegetett tény felett, kifejezetten csalódott lennél az első könyv végén? (mely konkrét esetben a történet még nem zárult le, de túljutott egy csúcsponton, kiderült egy fontos csavar a storyban. A hősök véletlenül sem egy szikla peremén lógnak, hanem leküzdötték az aktuális kihívást.)


3 – Ha a folytatás nem azonnal elérhető, milyen időablakot látsz elfogadhatónak a következő könyv megjelenéséig? Számíthat-e, hogy fél év, vagy egy év?


A kérdés megválaszolásában az alábbiak ne befolyásoljanak, de megosztok némi háttér információt, ha érdekel titeket:

Én vagyok a „Milyen hosszú regényt olvasnál szívesen?” kérdezője is, de azt hiszem, a fenti kérdés jobban lefedi az esetemet. Nem azért szeretném két kötetben kiadni a regényemet, mert ebből több pénzt remélek. Kevés író képes megélni a munkájából, és én sem ebből kívánom előteremteni a napi betevőt; a történetalkotás élményéért, no és persze az elismerés miatt próbálkozom a pályával.

A dolog oka inkább a kitartásomban keresendő. Hamarosan elkészül az első kötet, és szeretném jövő ősszel kiadni. A történet másik felével még nagyon sok munka van. További másfél év a megírása, így 2019 őszén tudna megjelenni, ha figyelembe vesszük a nyomdai és egyéb átfutásokat.

Már nagyon régóta gyűröm azt a történetet, és az a helyzet, hogy a kicsi lelkemnek már szüksége van egy kis sikerre, figyelemre, hogy abból erőt tudjak meríteni a további munkára. Bele lennék betegedve, ha előbb be kellene fejeznem mind a 750 oldalt (a két kötet együttes hossza), és mostantól számítva még közel két évig csendben klimpíroznom kellene a billentyűzeten.

Lehet, hogy bele is buknék, mert motiváció híján nem tudnám tartani ezt (a számomra amúgy feszes) tempót.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2017. dec. 2. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó ember szokott így vásárolni, hiszen pl. rengeteg fantasy sorozat van, ami több kötetes (Tűz és jég dala, Malazan bukottak, hogy csak kettőt említsek).
2017. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Manapság sok műfajban inkább többkötetes könyveket adnak ki, trilógiákat, duókat... ez már gyakorlatilag normális pl. fantasy, paranormális, fiataloknak íródott irodalomban. Kb. fel sem veszem már, hogy "te jó isten, ez befejezetlen", talán azért, mert már tudni lehet, hogy LESZ 2. része. Olyat nem vennék, aminek nem lesz 2. része (már úgy adják ki, hogy töredékes). De egyébként mindig megnézem, hogy nem része-e sorozatnak a könyv :). Az zavar egyedül, ha a csomagoláson nem egyértelmű, hogy ez csak egy részlet.

Alapvetően jobban szeretek egyedülálló könyveket olvasni, de ha tetszik az alapsztori, megveszem azt is, ami kötet.

2017. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ismeretségi körömben is igen sokakat megkérdeztem, és úgy tűnik, túlaggódtam a dolgot. Az emberek alapvetően nem elutasítóak a két részes megjelenéssel kapcsolatban. Természetesen továbbra is várom mindenki véleményét! Köszönöm!
2017. dec. 8. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!