Kis segítség a regényemhez (kérdőjel? ).
Üdv! A történetről nem akarok sokat írni, úgyhogy csak pár mondatban: A főhős belekeveredik egy "időutazós" kalandba, mikor kénytelen segíteni egy titkos szervezetnek megtalálni egy eszközt, mielőtt az rossz kezekbe kerülne.
A történetnek keretet adó szimbolika a haldoklás öt stádiuma lenne (elutasítás, düh, alkudozás, depresszió, belenyugvás), a lényeg pedig, hogy minden egyesfázis egy-egy történelmi korszak képében jelenne meg. Szóval. Tudtok nekem olyan történelmi korszakot, eseményt vagy eseménysorozatot mondani, amire "jellemző" az öt fázis valamelyike? Pár ötletem: a düh lehetne valamelyik világháború, esetleg világháborús eseménysorozat, az elutasítás a 20-as évek és a szesztilalom, belenyugvás mondjuk a Titanic utolsó órái vagy 1945. augusztus 9. - Nagaszaki.
Hű, ez nagyon jó ötlet, szívesen elfogadnám. Nekem ezek lennének a tippjeim:
1. Elutasítás - 20-as évekbeli Magyarország. Területe nagy részét elvesztette, de nem nyugszik bele, a nálunk maradt, szétszabdalt vármegyék összevont töredékei "egyelőre egyesített vármegyék" néven futnak, a nemzeti büszkeség a sovinizmusig fokozódik. Az öltözködéstől az építészetig mindenhol divat a népiesség, a nép nagy öntudattal, "megfogyva bár, de törve nem" őrzi hagyományait. Ennek részeként egy rakás szinte már anakronisztikus dolgot is fenntart, grófok vannak és kegyelmes urak, az urambátyám-világ a modernizáció helyett.
2. Düh - kézenfekvő lenne a II. világháború, de akkor lineáris történelmi regény látszatát keltené. Francia forradalom: a sokáig elnyomott, éhező nép felkel urai ellen. Ott aztán tombolt a terror, a forradalom saját gyermekeit is felfalta. Hasonló még a szovjet szocialista forradalom, de az időben túl közel van az első részben tárgyalt korhoz, és egy időutazós regényben a nagyobb ugrások érdekesek.
3. Alkudozás - XII. Ptolemaiosz és Kleopátra kora, az ókori Egyiptom függetlenségének utolsó órái. Ptolemaiosz már úgy ugrált, ahogy a rómaiak fütyültek, Kleopátra a testét vetette be, hogy manipulálja a rómaiakat, de a függetlenséget csak ideig-óráig tudták fenntartani, utána provincia lett Egyiptom.
4. Depresszió - erre több lehetőség is van, egy nép teljes kétségbeesett tehetetlenségét a hatalmas túlerővel szemben nagyon jól be lehet mutatni pl. az indiánok tömeges legyilkolásán vagy a II. világháborúban és közvetlenül előtte a zsidóüldözéseken.
5. Belenyugvás - valami hatalmas birodalom, ami rég elvesztette egykori fényét. Róma a kora középkorban, amikor az ókori nagy birodalom romjai közt éldegélt a korábbinál sokkal kisebb népesség, és még nem nagyon sejtették, hogy majd a nyugati kereszténység központjaként újra jelentőségre tesznek szert. Vagy Athén, ami az ókor nagy városából lett az oszmán hódítás utáni évszázadokban poros falu. Esetleg az aztékok, akik mostanában kis mexikói falvakban gazdálkodnak és valószínűleg te se tudtad, hogy még léteznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!