Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lehetne a könyvem címe? -->

Mi lehetne a könyvem címe? -->

Figyelt kérdés

Egy hosszú sorozat lenne, és 13-14 év körüli diákokról szólna. Itt, ma a jelenben. A hosszú és bonyodalmas hétköznapjaikon keresztül, rengeteg minden lehetetlen, de valahol még is csak lehetséges dolog történne velük. Az olvasó végig követhetné, ahogy szépen-lassan kijárják a gimit, majd az egyetemet. Lesz benne minden. Olyan diákcsemege -féle lesz, csak éppen mazsola helyett tanulási furcsaságok, mogyoró helyett barátok, (később szerelemek), és minden egyéb helyett pedig poénok lennének benne. De, nyugalom, utcaszemét éppen csak egy Ákosnyi lesz benne, az íze kedvéért, és persze semmi áron sem hagynám ki légy helyett, a tanárokat sem. Már amelyiket.


Ifjúsági, kaland regény, néhol krimi, egyes részekben schifi lesz. Esetleg lehetne az a címe, hogy diákcsemege. :) Van valami ötletetek?

Általában nagyon kreatív vagyok, de úgy tűnik holtpontom van. Előre is köszönöm a segítséget! ;)



2017. máj. 8. 19:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

1. Itt egy konkrét regényre utalsz. Miért? Mi köze ahhoz a tiédnek? Se füle se farka. Nem venném meg.

2. Ez egész jó! De a kötőjeles toldás miatt már eléggé hatásvadász lesz. De egy jó borítóval simán eladható.

3. Elcsépelt.

4. Ennél is az ellentmondásra építesz. Engem nem fogna meg egy könyvesboltban. Időutazós lenne?

5. Elég semmilyen, olyan, mint "Kevély regény".

6. Na az ilyenektől feláll a szőr a hátamon. Túl sok. De sokaknak bejön az ilyen.

7. Még több. És ez már tényleg túl sok. Tömény.

8. Kicsit értelmetlennek hat, még ha tudom is mire akarsz utalni.



Ui.: Ezt nem fikának szánom, és nem is rosszindulatból írtam.


Ötleteket nem adok, az a te dolgod, az én ötleteim meg kellenek nekem.

2017. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

1. Tényleg Kainról és Ábelről szólna. Olyan részek amiket „kihagytak a bibliából”. Persze minden jog fenntartva, úgy, hogy engedélyt kérek Istentől, és persze Tamási Árontól is. :)

2. Meglepődtem, hogy pont erre a se füle se farka regénycímre mondod azt, hogy neked ez tetszik. Szerintem mindnek kivétel nélkül meg lesz majd a célközönsége, de ez persze már nem rajtam múlik.

3. Mondjuk egyetértek. Kéne még valamit fejleszteni rajta. Vagy egy jó alcím, vagy valami hasonlóra gondoltam. Egyébként ez olyan 8-9 éveseknek van szánva.

4. Igen. Persze, nem az a tipikus 18. századi Bécsi, ókori Egyiptom, 14. századi Anglia -féle. A mai korból néhány gyerek utazna vissza a saját szüleik korába.

5. Mint mindig, itt is igazad van. Tényleg eléggé furcsán hangzik. Apró Napló. Kb. az jön le az olvasónak, hogy valami, kizudjahonnanszalajtott óvodás, ír gumicukrokról, meg sártengerről. Az eredeti elképzelés az lett volna, hogy egy magzat szempontjából íródott volna, de már korábban elvetettem. (Nem a magzatot!!!) Furcsa cím, valahol már olvastam hasonlót, és még a téma, sincs kellően kidolgozva.

6. Egy depressziós tízen-pár éves fiúról szólna, akinek az életében felbukkanna egy lány, aki most jött az osztályába. Mivel már csak 1 év van ballagásig, ki kell használniuk ezt a z időt. Nem szerelmesek lesznek, csupán barátok. Végül a boldog happy and, és a csúcspont: a ballagás.

7. Igaz-igaz, ez is csupán egy lékből kapott ötlet volt. Beleéltem magam a kirándulásba. Úgy voltam vele, hogy leírom, majd a nyári élményeimet kiszínezve. És tényleg sok benne a szóvicc, és az ellentét. Majd csökkentem némileg.

8. 40 év múlva, a jövőben élnek az emberek. Nem túl sok idő. 13 évesek, nagy egóval, akik 40 évesnek képzelik magukat. Ez amolyan paródiája lenne a 2mai fiatalok” életének. Gyerek szemmel, 13 éves szemmel, felnőtt szemmel. Ez olyan mindent bele, és aztán mindent bele! -féle, túlzásokkal teli, írott vígjáték lenne.

Örülök, ha valakinek van saját véleménye és azt ki tudja fejezni. :) Köszönöm a véleményeteket!

És igen, az ötleteidet tartsd meg magadnak, semmi áron sem lopnám el.

Inkább Én adok ötleteket. Úgy sincs annyi időm, hogy megírjam mindet! :)

Sok sikert az ötleteidhez!

2017. máj. 11. 15:00
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Tisztázásképpen: Nem tőled féltem az ötleteim, de egyrészt ezt az oldalt sokan látogatják (nem vagyok beképzelt, csak bármi megtörténhet. :) ), másrészt szerintem az a jó és az a tiéd, ami ténylegesen saját ötlet. Így biztos nem üt el a tartalomtól, a stílustól stb.


Azt kell mondanom, hogy van stílusod. Nekem nagyon nem jön be. De biztos van, akinek igen (sőt lehet, hogy többségben vannak).


Én címek terén is jobban szeretem az egyszerűbbet, a rövidet, a velőset.


1. Ezen azért nem árt elgondolkoznod majd, ha odajutsz, hogy érdemes-e ezt a címet adni, mert jogilag vitatható. (Nem tudom, hogy miylen mértékben van levédve Tamási Áron regénycíme, de biztosan vannak feltételei a használatának)


2. Még mindig tetszik, de nem írtál róla semmit, szóval kérdéses, hogy a toldás (alcím) mennyire fontos/elhagyható.


5. Amit írtál róla, az érződik is a címen.


6. Nem tudom miért, de ez most felkeltette az érdeklődésem.


8. Egyáltalán nem erre gondoltam, azt hittem valami Szülő-gyermek kapcsolatról van szó. :D


Nekem is van egy hosszú listám tele regénycímekkel (meg regényötletekkel), de a sok címmel kapcsolatban idővel rájöttem, hogy amit először hihetetlenül jónak gondoltam, az tulajdonképpen nem az, modoros vagy blőd.

2017. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!