Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lehetne a könyvem címe? -->

Mi lehetne a könyvem címe? -->

Figyelt kérdés

Egy hosszú sorozat lenne, és 13-14 év körüli diákokról szólna. Itt, ma a jelenben. A hosszú és bonyodalmas hétköznapjaikon keresztül, rengeteg minden lehetetlen, de valahol még is csak lehetséges dolog történne velük. Az olvasó végig követhetné, ahogy szépen-lassan kijárják a gimit, majd az egyetemet. Lesz benne minden. Olyan diákcsemege -féle lesz, csak éppen mazsola helyett tanulási furcsaságok, mogyoró helyett barátok, (később szerelemek), és minden egyéb helyett pedig poénok lennének benne. De, nyugalom, utcaszemét éppen csak egy Ákosnyi lesz benne, az íze kedvéért, és persze semmi áron sem hagynám ki légy helyett, a tanárokat sem. Már amelyiket.


Ifjúsági, kaland regény, néhol krimi, egyes részekben schifi lesz. Esetleg lehetne az a címe, hogy diákcsemege. :) Van valami ötletetek?

Általában nagyon kreatív vagyok, de úgy tűnik holtpontom van. Előre is köszönöm a segítséget! ;)



2017. máj. 8. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Ha ennyire erőltetett, mint ez a fenti összegzés, akkor inkább semmi.
2017. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha sorozatot tervezel akkor annak lehetne Diákcsemege a címe, de a részeknek nem akarsz külön címet adni? (Bocsi, tudom hogy csak megnehezítem a dolgodat, de ennyire eltérő részek esetén ezt jobbnak látom)
2017. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Diákcsemege - ez jó lehet címnek.
2017. máj. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Természetesen a kisebb részeknek, lesz külön címük is. Most éppen egy olyan címet keresek ami az egésznek a „nagy címe”. A Diákcsemege jó is lenne, csak attól tartok, már kinőtt a divatból, ez az nassolni való, és a mai fiatalok, nagy többsége azt sem tudja mi az. Esetleg ha külön írnám? :)


Diák csemege

2017. máj. 8. 19:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nem ment ki a divatból, tudják, mi az, aki nem tudja, ebből megtudja

-egybeírnám

- a fejezetek : dió, zabpehely, mogyoró, mazsola stb (ha illik.)

2017. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez tetszik. :) Persze írhatnék mellé, egyéb kis figyelemfelkeltő apróságot is. És végeredményben igazad van. Mindnyájatoknak igazatok van. :) Köszönöm a segítséget!


Azért persze, ha valakinek eszébe jut valami érdekes, mókás könyvcím, az még leírhatja. Jó könyvcímekből sosem elég ;)

2017. máj. 8. 19:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam írni, mint Tequila :D Imádnám egyébként a könyvsorozatot, főleg ezekkel a címekkel! :) Nekem a fenti szöveged is tetszett, a könyv is biztos jó lesz ;)


A címet meg ráér kitalálni akkor is, hogyha végeztél a könyvvel. Vagy majd jön akkor a címe magától, hogyha éppen az x-edik fejezetét írod. ;)

2017. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Csicsky ***** válasza:
Elküldtem privátban az írással kapcsolatos szakirodalom, linkek jegyzékét. Ezeknek a segítségével könnyebben fogsz boldogulni az írással (hasznos tanácsok kezdő és amatőr íróknak).
2017. máj. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Egyébként a bakancslistámon, összesen 9 db könyv szerepel :)


Sok jó könyvcím ötletem volt. Engedelmetekkel leírnám őket:


1. Ádám fiai – Avagy: „Ábel a rengetegben”

2. Eszkimó a mocsárban – Az I. világháború idején

3. Adj király katonát!

4. Majd tegnap meglátjuk!

5. Apró Napló

6. Megmondom Feketén Fehéren – És ugyan ez pepitában

7. (Cs)oda Buda(örs) – Egy unalmas nyár, tele izgalmakkal

8. A 40. év – A 13. évben


És ugye, ez a mostani. Köszönöm a segítséget, persze még azért jöhetnek ötletek :)

2017. máj. 9. 14:47
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Hali!


És ezekhez a címekhez van regényötlet is, vagy csak úgy vannak?


Ha megengedsz egy kis kritikát, a legtöbb hatásvadász, jópofáskodó és szörnyen erőltetett. Némelyik meg tulajdonképpen használt, ismert kifejezés, szóval nem saját ötlet. Persze ez nem feltétlen baj, ha jó a regény.

Én kifejezetten írtózom a kötő- és zárójeles gyenge szóvicceket tartalmazó címektől. Ezek a vicceskedő toldások csak rontanak a dolgon.


Azért is írom ezt, tudva, hogy le leszek pontozva, hogy nehogy elszállj, aztán majd nagyot koppanj.


A Diákcsemege egyébként nem rossz.

2017. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!