Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van konkrét főszereplő? (Tűz...

Van konkrét főszereplő? (Tűz és jég dala)

Figyelt kérdés

2017. ápr. 6. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valamilyen szinten van, attól függ, hogy mit tekintesz főszereplőnek.


Minden könyvben/évadban megvannak a POV karakterek, akiknek a történetét olvassuk/látjuk. Őket lehet főszereplőnek nevezni, bár szerintem nem ők azok.


Szerintem a főszereplő a világ. Az egész történet lényege, hogy mi történik a világban, milyen hatalmak léteznek, ezek mit tesznek stb. A karakterek csak eszközök ennek a bemutatására. Persze nagyon jó és érdekes karakterei vannak a történetnek, de szerintem nem az ő mindennapjaik a lényeg, hanem (csúnyán angolosan fogalmazva) az átfogó, nagyobb kép.

2017. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nincs igazán. Talán amit az első írt, az igaz.

Tudtommal eredetileg Bran lett volna az egyetlen nézőpont és az ő egyik fejezete is volt a legelső, ami megszületett, de aztán később egyre jobban bővült a szereplőgárda.

2017. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Jon, Dany, Tyrion, Arya, Bran
2017. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy konkrét biztosan nincs
2017. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Hát most nagyon úgy néz ki hogy a Havas gyerek az igazi főszereplője ennek az egésznek, legalábbis a sorozat nagyon őt sztárolja.

Mondjuk számomra ő egyáltalán nem főszereplő, de úgy tűnik ő lesz az ügyeletes messiás és az atyaúristen egy személyben.

Egyébként én olvastam valahol, hogy eleinte a kiadó csak Dany fejezeteit akarta leközölni, tehát őt akarták megtenni főszereplőnek, de Martin végül nem ment bele, és valljuk be jogosan tette. Én ki is akadnak ha írnék egy ekkor regény monstrumot és csak egy töredékét akarnák belőle közölni.

2017. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!