Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kamasz lány vagyok, és szeretn...

Kamasz lány vagyok, és szeretnék könyvet írni, tudnátok segíteni pár dologban?

Figyelt kérdés
Igazából mindent leírhattok, amit a könyvírásról tudtok, pl.: melyik kiadóhoz érdemes menni, meg hogy mostanában regények terén mik a felkapottabb témák, de szívesen olvasnék olyan válaszokat is, hogy nektek mi a kedvenc regényetek, műfajotok stb.... de ha esetleg van valamilyen történet amit ti találtatok ki, vagy egy konkrét jelenet, azt is írjátok le! Nekem már megvan a történet, szóval nem kopizni akarok! Amugy a célközönség a 16 év körüliek.

2017. jan. 6. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Olyasmiket írjál, mint a Krasznahorkai, vagy a Nádas Péter, azokat külföldön is kiadják, és dől a lé!
2017. jan. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

A Vörös pöttyös könyvek eléggé felkapottak. Azt hiszem, azzal a Könyvmolyképző kiadó foglalkozik, szóval én oda mennék.


Imádom az ifjúsági könyveket, amibe nincs semmi varázslat (pl. Bexi sorozat), szeretem amikbe tinik vannak és mágis dolgok történnek benne (pl. Rubinvörös), akkor ott vannak még a disztópiák (Éhezők Viadala). Te szívesen olvasok paranormális történeteket.


Remélem segítettem :)

2017. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Még nyugodtan írjatok ha van ötlet!

2017. jan. 6. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a vörös pöttyös könyvek a legnépszerűbbek, de elsőre én még nem gondolkodnék el azon, hogy melyik kiadóhoz mennék, ha kész lenne a könyv, mert egyrészt még hónapokba (vagy akár évekbe, saját tapasztalatból mondom) telik, amíg megírod a könyvedet. Én már egy éve írom az enyémet, és még csak a 93.oldalon tartok, hiába van meg a történet teljesen a fejemben. Lehet, hogy ha majd kész lesz, nem is akarod kiadatni, mert annyira a sajátodnak érzed, vagy valami ilyesmi. Ja, és számíts rá, hogy egyszer-kétszer el fogod majd kezdeni újra, vagy átírsz jeleneteket. Velem is így volt.(Mostanra egy komplett újrakezdésnél, és a harmadik átírásnál tartok)

Rengeteget is olvasok főleg fantasy könyveket.

És még egy tanács. Olvasd el minimum háromszor újra, kisebb nagyobb időközönként, amit írtál, mert mindig találni fogsz benne valami nyelvhelyességi, helyesírási hibát, vagy csak szimplán hozzá akarsz majd toldani, vagy egy picit megváltoztatni a cselekményt.

Kiadók közül én is elsősorban a könyvmolyképzőt ajánlom, de ott van pl.az Agave, vagy a Ciceró Könyvstúdió.

Remélem segítettem, sok szerencsét az íráshoz! :)

2017. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Minden válasz NAGYON hasznos volt!

Köszönöm! :)

2017. jan. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!