Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen költségekkel adhatnék...

Milyen költségekkel adhatnék ki 50-100 példányban könyvet?

Figyelt kérdés
Igazság szerint egy tehetséges költőnek tartanak, és páran követik is a tevékenységeimet, de még nem vagyok "befutott" író, de szeretnék könyvet kiadni a legjobbnak vélt verseimmel. Költség tekintetében viszont nem tudom mennyibe kerülne egy magán kiadás, úgy, hogy ez boltokban is megjelenjen. 50-100 példányra gondoltam, mivel eléggé szegény vagyok, de már régi vágyam, hogy kiadjam hivatalosan is a műveimet. Mivel verses kötet, ezért a borító valami kreatív, és elvont rajz lenne, könyv hátulja egy rövid ismertető, rólam egy mini képpel, majd egy-két oldal bevezető, ez után 20-30 válogatott művem, majd egy rövid végszó. Mivel verses kötet, így lehetne fekete fehér maga a sima oldalak. Szóval valakinek van tippet milyen árintervallumra számítsak, egyáltalán hol lenne érdemes kiadatnom? Egyébként nem profitszerzés a cél, és nem is a "magamutogatás".

2016. dec. 18. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

60-70, de 200 példánynál meg kb 80-90. De ekkor még nem jelenik meg, nem tudom hogy hogy van a könyvesboltoknál, de lehet hogy polcdíjat kérnek. Az árakat májusban néztem édesanyám verseskötetéhez.


A grafika megvan vagy meg kell még csináltatni?

2016. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
semmi nincs meg konkrétan, csak a műveim, de azt ne számoljuk most! :D
2016. dec. 18. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sok mindentől függ az, hogy mennyibe fog neked ez kerülni. Először is, ott van,, hogy a szerkesztő kijavítja a nyers szöveget. A korrektúra, nyelvi lektorálás után a szöveg, átkerül a tördelőhöz, aki elkészíti neked a verseskötetedet, nyomda készre. Persze, megbeszélitek azt, hogy milyennek képzeled el a könyvet. Pl: A borító most három vagy öt részből álljon, mi szerepeljen rajta, illetve puha vagy kemény táblás legyen stb...

Azt még fontos tudni, hogy akarsz-e bele grafikát, milyen minőségi lapra nyomatnád és milyen technikával... Így első nagyon sok mindentől függ az, hogy annak az 50 - 100 db példányszámnak mennyi lesz az ára... Azonban ez drága mulatság és ennyire kevés példányszámban, nem fog megtérülni a kiadás. De gondolom, nem is az a cél, hogy kapj hanem, hogy megismerjék a neved. Most ez kb olyan 100 - 200 ezer körüli érték lehet. De nagyon durván saccolva. Meg kell találni azt a nyomdát, kiadót amelyik olcsóbb és velük megcsináltatni. De inkább kiadót mondok, mert nyomdai előkészületet meg kell lépned. Aztán előtte jó lenne, ha tudnád, kik azok akik megvennék a könyvedet, hogy ne kelljen egy évig kerülgetni a 78 db kötetet... de ha van hely, ahol tudod tárolni az nem gond. De 100 kötet, főleg, ha "ismeretlen" vagy akkor nem fogy el olyan gyorsan mint mondjuk egy országszerte híres emberé.

2016. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tudod nem is az a célom, hogy eladjam gyorsan és profitáljak belőle. Nekem az is sikerélmény lenne, ha egy év alatt fogyna el apránként! :)
2016. dec. 20. 19:07
 5/5 Csicsky ***** válasza:
100%

Kis példányszámú könyvek kiadása:


[link]


Árajánlat kérése:


[link] arajanlatkeres


A digitális nyomdában már kis példányszámban, akár 10-50 példánytól is vállalják könyvek kiadását.

2016. dec. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!