Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wass Albert milyen szempontok...

Wass Albert milyen szempontok alapján középszerű író?

Figyelt kérdés
Továbbá melyikek azok a könyvei amik csurig vannak antiszemitizmussal és rasszizmussal? Eddig 5 könyvét olvastam el (mind tetszett), de egyikben sem volt szó ilyen dolgokról.
2015. dec. 11. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy mennyire jó író, ízlés kérdése, de az ő esetében a politikai elfogultság mindenki véleményét befolyásolja.

Antiszemitizmussal, rasszizmussal egyetlen könyve sem vádolható megalapozottan. Ezt csak a magyargyűlölők terjesztik róla, akik természetesen semmit nem olvastak tőle.

2015. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Olyan szempontok alapján, hogy életében senki sem foglalkozott az írásaival csak egy volt a sok emigráns "wannabe" írócska közül. Aztán bizonyos politika érdekkörök felkapták és elkezdték futtatni meg legendáriumot épteni a személye köré.
2015. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Én is a kialakult politikai ellentétek miatt kértem kölcsön egyszer egy novelláskötetét, és emlékszem, meg is lepett, hogy nem sok politikát találtam benne, antiszemitizmust meg végképp nem. De persze nem zárom ki, hogy van ilyen írása, én kb. négy-öt novellát bírtam elolvasni tőle. Az a véleményem, hogy ha ha valakit érdekel a paraszti világ és a magyar hagyomány, az Mikszáth, Móricz írásaiban sokkal több értéket, gondolatébresztő gyöngyszemet talál, mint Wass Albertnél. Szerintem azért tartják középszerű írónak, mert van egy szájbarágós, szinte petőfieskedő stílusa, amivel minden témáról, még a háborúról is úgy tud írni, hogy az unalmasnak hasson. Számomra hiányoztak az eredeti gondolatok, a többdimenziós szereplők, de még a csattanók is a novellák végéről, szóval sajnos nem találtam meg nála azokat az értékeket, amiket általában az irodalomban keresek.
2015. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Én liberális vagyok, de most nem politikai hanem kizárólag irodalmi szempontból írom a véleményem róla.


Különböző korszakokra osztható az életműve, és nem lehet egységesen megítélni, vannak például nagyon üres, közhelyes versei a "hazáról", viszont szerintem egy kiválóan megírt könyv a "Tizenházom almafa", kevés könyvön nevettem ennyit, nagyon jó.


Hitlertől kapott kitüntetést (Vaskeresztet) gondolom ezért vádolják antiszemitizmussal).

2015. dec. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az utolsónak különösen, mert ritka az, aki őszinte véleményt tud írni az ellenkező oldalról is, elfogultság nélkül. Köszi mindenkinek még egyszer!
2015. dec. 12. 13:22
 6/6 anonim válasza:
85%

Életében nem foglalkoztak vele?

Ki?

Babits is elismerte, Baumgarten-díjat is kapott.

Akkor ki nem foglalkozott vele?

2016. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!