Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok, melyik Wass...

Mit gondoltok, melyik Wass Albert regény jó ajándék férfiaknak?

Figyelt kérdés
Leginkább Erdély,Trianon témàban keresek jó könyvet,róla sok jót hallottam,de szívesen fogadok más ötleteket is.

2015. júl. 29. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Mire a fák megnőnek. Nekem nagyon tetszett:)
2015. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Hat szerintem egyik sem. Wass konyvei silany, erzelgos giccsek, melyek csak azert lettek nepszeruek, mert 1. egyes ideologiai csoportok politikai "brand"-et kovacsoltak belole; 2. a mai atlagember nem tudja megkulonboztetni az erteket a vadromantikatol, a hazaszeretetet az irredentizmustol.


Wass helyett inkabb ajanlanam Nyiro Jozsefet, o is hasonlo jellegu muveket irt; a kulonbseg az, hogy o tehetseges volt.

2015. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
73%
Én abszolút ajánlom Wass Albert könyvét, jönnek!adjátok vissza a hegyeimet. Nem giccses, én átéltem olvasás közben, amit a nagyszüleim meséltek... 😢
2015. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Teljes mértékben egyetértek a 2-es hozzászólóval. Hozzátenném, hogy azért Nyirő Józsefet sem lehet egy napon említeni az erdélyi irodalom olyan klasszikusaival, mint Tamási Áron, vagy Dsida Jenő.
2015. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
A 2-es válaszolóval nem értek egyet. Sok Wass könyvet olvastam, nyoma sincs benne azoknak a hülyeségeknek amiket a válaszadó leírt. A Funtineli Boszorkány c. műve bekerült a "Nagy Könyvbe" is. Ideológiának nyomát sem találtam benne.
2015. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

Eddig csak egy regényén vagyok túl: a Farkasverem az első nagy műve Wassnak, meg is kapta érte a Baumgarten-díjat. Nyoma sincs benne annak a szirupos, giccses műhazaszeretetnek, amelyet egyesek ideológiai elvakultságuk okán minden Wass-műbe belelátnak. (Hangsúlyozom: eddig egy regényével végeztem, azt nem állíthatom, hogy minden műve mentes ezektől.)


A Farkasverem maró önkritika: a mezőségi magyar nemesség lecsúszása, amelynek logikus következménye a románság térnyerése és végül területfoglalása. De ez egyáltalán nem didaktikusan, sőt már-már észrevétlenül jelenik meg a regényben. Az előtérben az emberi jellemek, kapcsolatok állnak. Tudom ajánlani.

2019. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!