Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet vegyek anyunak...

Milyen könyvet vegyek anyunak karácsonyra? (Életmód)

Figyelt kérdés

Tudom, így elsőre nem ide való kérdésnek látszik, de légyszi ne tetessétek át más kategóriába.

Szóval az anyám egy elég komplikált személyiség. Teljesen kifordult magából. A családunk mondhatni nem is széthullóban van, hanem mér széthullt. Szeretnék neki valami könyvet venni, amit olvasgathat, lehetőleg életmód és önismeret témában. Mert azt hiszem nem látja be magának(vagyis biztos, hogy nem), hogy valami baj van vele. Nem lehet hozzászólni, ha nem egyezik vele a véleményünk, akkor már biztos, hogy utáljuk. Olyanokat mond, amivel a mi lelkünket is szétcincálja. Hihetetlen érzelem csapongásokat produkál. Mindenbe beleköt, semmi nem tetszik neki, csak húzgálja a száját. Az egész életét sz*r*ak találja és a miénket is azzá teszi. Már nagyon régóta csúszik lefele a lejtőn, de több sajnálatos incidesnek köszönhetően most a legalján van mindennek. Az is szomorú, hogy 21 éves létemre nekem kell rájuk szólni (apámra is, mert őt sem kell félteni), hogy hogy kell viselkedni közösségben és egymással szemben két felnőtt embernek.

Huh, kimondtam. És akkor a főkérdés újra: Tudnátok valami könyvet ajánlani neki, ami úgy egy kicsit rádöbbentheti saját magára? Lelki támasztékként, de arra is, hogy konkrétan F***zul viselkedik (elnézést a szóhasználatért). Gondoltam például a A Lélek útjára, a Dalai Láma egyik könyvére, Müller Pétertől vagy Rhonda Byrnetől valamire. Csak nem tudom pontosan mi lenne jó számára. Igazából nem várok túl nagy hatást rá, mert makacs, de a mi szavunk már semmit nem ér, nem is lehet vele szóra jutni.

Köszönöm a segítséget. :)


2015. dec. 5. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden emberre más hat, tehetsz egy próbát, de egyáltalán nem biztos, hogy anyád éppen attól a könyvtől vilagosodik meg.
2015. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Esetleg Bibliát.

Nos, ez olyan dolog, hogy bármilyen könyvet is veszel, nem biztos hogy eléred vele a célodat, ha meg megtudja, miért vetted, még sértő is lehet talán.Én már sok ilyen könyvet kiolvastam.Ezek addig jók, míg olvassa az ember.Kellemes kikapcsolódás, de az életét, amiből a gondjai adódnak, ez nem fogja megváltoztatni, tehát ez amolyan "tüneti szer".Gyorsan múló hatással.Akkor már az is jó lehet, ha veszel neki valamit, ami a hobbijához kapcsolódik.Amíg azzal foglalkozik, addig sem idegeskedik.Szerintem ha rendeződnének a gondjai, megjavulna.

2015. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Müller Pétert légyszi ne... egyszer kaptam egyet, el sem bírtam olvasni az egészet, annyira szar volt. Tele klisés, agyatlan baromságokkal, kamu életbölcsességgel, amivel semmire nem mész, de k**rva hangzatos és kiposztolhatod a facebookra... annál primitívebb könyvet nem igen tartottam még kezemben.


A felsoroltak közül a Dalai Láma könyve szerintem jól hangzik viszont.

2015. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!