Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A prológus alapján elolvasnád...

A prológus alapján elolvasnád ezt a történetet? (nem vámpíros)

Figyelt kérdés

Prológus


Kedves Naplóm!


Mivel, most találkozunk először, úgy illik, hogy bemutatkozzam.


A nevem(a nevet egyelőre nem hoznám nyilvánosságra), nagyon örülök, hogy megismertelek. Ha a megérzéseim nem csalnak, akkor egy hosszú távú kapcsolatnak nézünk elébe, Te meg Én.


Vágjunk is bele!


Ha jellemeznem kellene az elmúlt 18 évemet, akkor talán ezek a szavak jutnának eszembe: átlagos, nyugodt, kellemes, eseménytelen, boldog, tudatlan.


De ha azt kérnéd tőlem, hogy az utóbbi hónapok eseményeit jellemezzem, akkor teljesen más lenne a véleményem. A szavak így hangzanának: őrült, hihetetlen, fantasztikus, ijesztő, félelmetes, fájdalmas.


Mégsem cserélnék senkivel!


Minden azzal a bizonyos álommal kezdődött. Még ma is jól emlékszem minden részletére. Most biztos azon töröd a fejed, hogy hogyan képes egy álom megváltoztatni az ember egész életét. Hidd el nekem, képes rá. Tapasztaltam. De ne rohanjuk előre.


Mielőtt mindez megtörtént velem, egy átlagos lánynak hittem magam, vagy legalább is igyekeztem átlagos lenni.


A szüleim, X és Y 3 évesen fogadtak örökbe és akkor még fogalmam sem volt, hogy kik lehettek az igazi szüleim. A gyerekkorom olyan volt, amilyennek lennie kellett.

Szerető szülők, egy Legjobb Barát, csupa móka és kacagás.


Mindenem megvolt, amire csak vágytam, sőt még annál több is. Iskolába jártam, tanultam, dolgoztam, szabadidőmben pedig rajzoltam.


Aztán egy napon belépett az életembe a nagybetűs Ő. Erős és vonzó volt, olyan, akinek a nőnemű lények nem tudnak ellenállni. Akkor vette kezdetét az őrület. Most biztos azt gondolod: Ez a lány teljesen bolond! Ugyan hogy változhat valakinek az élete rossz irányba attól, hogy megtapasztalja az igaz szerelem erejét?


Normális esetben igazad is lenne, de engedd meg nekem, hogy a kérdésedre kérdéssel válaszoljak.


Te mit éreznél, ha kiderülne: Nem vagy EMBER? Ha minden, amit korábban gondoltál magadról, egy csapásra megváltozna? Ha az életed csupa hazugság lenne?


Na de ismét nagyon előre szaladtam! Lássuk inkább a részleteket:



Köszi, hogy elolvastatok:)


2010. márc. 17. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Én elolvastam..

De nem nyűgözött le,mert több filmet és több könyvet is olvastam ami szinte ugyanígy kezdődött..Nem írtál semmi újat,sőt először arra gondoltam,hogy valahonnan kimásoltad...

Már régen láttam,de mintha a Twilight is így kezdődne...

Tudod amikor a fiatal lány elmeséli az elején,hogy a szülei milyenek,és hogy kerül abba a kisvárosba,hogy látta meg a srácot..(bocsi ha rosszul emlékszem,mivel a film nekem nem jött be,így még rajondója sem vagyok)De biztos van itt rajongó aki jobban tudja nálam,és vagy megcáfolja vagy helyeselni fogja,hogy a történet hasonlít egy kicsit rá...

Szóval a kis történet "lerágott" csont..vagy koppintás ahogy jobban tetszik...

2010. márc. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem pedig sajnos úgy tűnik, hogy az emberek nem is nagyon ismernek már könyvet manapság az Alkonyaton kívül, azok közül, amik esetleg a misztikus-szerelmes témában íródtak.

Az azért érdekelne, hogy miből gondoltad, hogy a főhős egy kisvárosba megy és ott szeret bele valakibe?

Én nem emlékszem rá, hogy ilyesmit írtam, vagy sejtettem volna maximum belemagyarázni lehet. Sőt itt igazából konkrét eseményekről szó se volt, ez csak egy bevezető a történethez.

Erre a megállapításra alapozom, hogy az emberek számára majdhogynem csak az Alkonyat létezik.

Magam is szeretem és többször is olvastam, viszont egy vámpíros könyvnek sem úgy állok neki, hogy ez tutira annak a koppintása lesz, csak azért, mert esetleg egy ember és egy vámpír (vagy bármely más fantázia-lény) szerelméről szól.

Mindenesetre köszönöm a válaszodat, hiszen a negatív kritika építő jellegű.

Majd megpróbálom sokkal konkrétabban megfogalmazni, hogy kiderüljön, még csak a vámpírokhoz sincs köze a történetnek, nemhogy a ma legfelkapottabbnak számító Twilight Saga-hoz.

2010. márc. 18. 02:25
 3/15 anonim ***** válasza:

ma 00:13 vagyok..

Nos én mint írtam az alkonyat filmet csak egyszer láttam,és nem is igazán jött be..A könyvet nem olvastam,és nincs is szándékomban elolvasni...(ahogy Harry Potter könyveit sem olvastam)

Viszont nem lódítok ha azt mondom,hogy több mint 500 könyv birtokosa vagyok,és nagyon szeretek olvasni,függetlenül attól,hogy milyen típus a könyv.Nekem jöhet Sci-fi,krimi,történelmi regény,fantasy,vígjáték,akció..Bármi könyvet elolvasok ha a tartalma megfog...Ha olyan hangulatom van olvasok Verne Gyulát vagy Mikszáth Kálmán könyveket is..

Ebből is láthatod,hogy rengeteget olvasok,mert számomra ez a legjobb kikapcsolódás..

Ezért is voltam bátor azt írni neked,hogy először azt hittem valahonnan másoltad amit le írtál,mert még most is úgy érzem,hogy ilyen stílusban,ilyesmi bevezetéssel már olvastam könyvet..lehet,hogy rossz példát hoztam fel(Alkonyat film) de a film is hasonlóképpen kezdődött.

De mondhatnám az Aladdin mesét is..Gondolom láttad filmben? Az is hasonlóképpen kezdődik.(talán csak a szereplők mások) Ebben a mesében a lámpaárus kezdi a történetet mintha a mese nézőkhöz szólna..(gyere közelebb elmesélem mi történt. na gyere..ÓÓÓ azért ne ennyire közel!Nos jól nyisd ki a füled,mert amit hallani fogsz az felül múl minden képzeletet...etc)

Szóval sokan írtak már ilyen stílusban,vagyis sok ilyen könyvet olvastam már...

Ezért nem tartom egyedinek..

HA könyvet akarsz írni azzal nincs baj...sőt még jó könyvet is írhatsz(ezt előre senki nem tudja),de az legyen a te gondolatod a TE KÖNYVED! és ne az emlékeidből rángass elő egy sémát.Így ha meg is írod,akkor sem lesz más csak tucat könyv..Tudod mint azok a szerelmes kisregények..(tudod a sok Jenny,Julia,harlekin stb...)

Egyébként évekkel ezelőtt én is próbálkoztam könyvírással..Meg is írtam.Jó lett.Bátorságom addig ment,hogy oda adtam elolvasásra pár megbízható embernek akikről tudtam,hogy jó kritikusok,és megmondják mi a rossz vagy jó benne..Mondták,hogy jó,jó..de mintha már találkoztak volna hasonlóval..Ez a kritika nem érdekelt..Így egy csak látásból ismert embernek is odaadtam, aki egy kiadó vállalatnál mint kritikus dolgozott..Megkapta,elolvasta,és visszaadta,hogy sajnálja,de ez nem adható ki,mert erősen hasonlít az egész séma az Elfújta a szél című könyvre..utólag újra végig olvasva,,tényleg igaza volt..Nagyon hasonló volt,csak a helyszín,szereplők,a háború története volt más...Pedig azt hittem az én fejemből pattant ki...(tudat alatt azokat a sémákat használtam fel,amit már olvastam..)

Ezért nehéz könyvet írni...

És hidd el nekem a legjobb kritikát mindig egy idegen személytől fogod megkapni.Mert az illető téged nem ismer,és így nincs lelki ismeretfurdalása ha esetleg rossz véleményt mond..A családod,barátaid nem akarnak megbántani,és csak azt a választ fogod kapni hogy

"nem rossz...vagy hűű ez nagyon jó könyv..stb) egyik sem őszinte...

Mindenesetre sok sikert..

2010. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem feleselni, akarok hidd el, mert nagyra értékelem ezt a "beszélgetést" és nagyon örülök, hogy ilyen őszintén és nyíltan elmondod a véleményed. Ezt nagyon köszönöm, pont erre van szükségem.

Én azonban egy kicsit másképpen látom a dolgot.

Rengeteget olvasok magam is és soha nem rejtettem véka alá, hogy mindig is a Fantasy kategóriát részesítettem előnyben. Az írással valójában csak a saját magam szórakoztatására kezdtem el foglalkozni, majd pár barát, ismerős (olyanok is akikkel személyesen soha nem találkoztam) rávettek, hogy adjam oda nekik. Kaptam hideget és meleget, de a negatív kritikákat is megtanultam kezelni és a javamra fordítani. Próbálok minél többet tanulni belőlük, több kevesebb sikerrel.

Azóta ez a bizonyos történet amiről szó van, már a 8. fejezeténél tart és egy blogon fut. Alig egy hónap alatt az oldal túl van az 5000. látogatón. Legnagyobb sajnálatomra viszont nem mindenki ad hangot a véleményének. Álmomban sem mertem remélni, hogy lesz olyan, akinek egyáltalán felkelti az érdeklődését, de mégis.

Igazából nem arra szánom, hogy kiadóknál házaljak vele, maximum majd magamnak csináltatok egy példányt.

Szerintem aki ír, arra szinte minden könyv hatással lehet, amit valaha a kezében tartott, egyik erősebben, a másik kevésbé, attól függően, hogy az adott műben mi fogta meg.

Mivel az írás nem egy új keletű dolog, nem hiszem, hogy létezne olyan téma, amit valamikor valaki ne írt volna már meg. Legfeljebb nem jutott el annyi emberhez, mint hasonló társai. Tehát így szerintem nagyon nehéz olyan témát találni, amit valaki valahol még nem olvasott, vagy hallott hasonlóról.

2010. márc. 18. 14:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, és szivesen elolvasnám ,csak nekem egy kicsit furcsa, hogy a naplóddal beszélgetsz..
2010. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Helen Flelding: Bridget Jones naplója..(Ez is hasonlóképpen kezdődik)

Szilvási Lajos: Egymás szemében ( egy fiú és a lánya a saját szemszögükből írnak a naplóba..A történet is hasonlóan kezdődik)

Még van pár könyv ami hasonló gondolatokkal indul

2010. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 12:30-vagyok.

Normális,tiszta gondolkodású embernek tűnsz,és tényleg nem akartalak megbántani.

tetszik,hogy a kritikát is jól fogadod,hisz abból lesz egyszer sikeres ember aki ezeket is tudja kezelni..Nem hiába mondják,hogy az ember a hibáiból tanul..

Nem vagyok könyv kritikus,sajnos egyik könyvkiadónál sem dolgozom,(vicces de a szakmám könyvkötő)De mint írtam szeretek olvasni,és bármit elolvasok amiben látok valami fantáziát,valami plusz dolgot.Igen elismerem,hogy igazad van abban,hogyha olvasunk akkor tudat alatt befolyásol minket.

Abban is igazad van,hogy egyenlőre a prológus alapján nem lehet tudni mi a folytatás,hisz konkrét dolog nincs benne..Talán elkövettem az a hibát,hogy az agyam már továbbította is a lehetőségeket,és én a séma miatt hasonló történetre tippeltem mint az alkonyat(bár nem olvastam) vagy olyasmi amiben egy olyan szerelemről van szó,amiben az egyik fél csak "idegen" vagy rossz kehet..itt már az én fantáziám működött..De mentségemre legyen mondva,hogy a hasonlat annyira szembetűnő volt számomra,hogy nem is tudtam másra gondolni..

Tudod ez olyan mint amikor látod,hogy egy kislány leejti a fagyiját..Még nem történik semmi,de te már tudod,hogy mindjárt sírni fog,mert láttad,hogy mennyire akarta a fagyit..Előre elképzeled a jelenetet.Általában a képzelet beválik,és csak nagy ritkán történik más..(valószínű,hogy magad is meglepődtél volna ha a kislány csak legyint egyet,és nevetve azt mondja "na bumm leesett a fagyi nem baj!" és megy játszani)

De mondok valamit...Még ha a bevezetőd ismerős nekem ettől függetlenül biztos,hogy tovább olvasnám a történetedet.Hogy miért? Mert kíváncsi ember vagyok.És magam is elfogadom ha tévedek,ha valamiben először nem hiszek,de később kellemesen csalódom..Igen a kíváncsiság miatt olvasnám tovább,hogy jól gondoltam a folytatást vagy tudsz meglepetést okozni..

Mert ugye egy krimit is úgy olvasol,hogy jár az agyad,kombinálsz,hogy ki lehet a gyilkos.Az öröm a végén ha rájössz,hogy hasonlóképpen gondolkodtál mint az író,bár így elmarad a meglepetés,vagy a végére teljesen lenyűgözz a könyv,mert ámulatba ejt...

Ezért olvasnám el..Mert lehet ,hogy a végére azt írnám neked,hogy nézd szinte lapról lapra sejtettem mi lesz a következő lépés..

Vagy lehet,hogy azt írnám a végére,hogy

"bocsi,de tévedtem.Ez a könyv megérdemli,hogy a polcomat elfoglalja..A végére már le tenni sem tudtam,mert rögtön tudni szerettem volna mi lesz a folytatása"

Ettől függetlenül én tényleg nem akarlak lebeszélni egy könyv írásáról,sőt!!Inkább buzdítanálak,hogy ne ad fel,csináld tovább,mert így az én kedvenc elfoglaltságomat gyarapítanád,nekem szereznél vele örömet(mármint azoknak akik nagyon szeretnek olvasni)

És még valamit.Az egyik kedvenc íróm mondta,hogy

"senki sem születik úgy,hogy egyből sikeres író lesz.Sok-sok kudarc,lemondás van egy író életében."

<Stephen King>

2010. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy értelmes és "vitára" érdemes embernek tartasz, ez igazán jól esik.

Nos, Stephen King könyveit annyira nem ismerem, a történetei többnyire csak film formájában jutottak el hozzám. Viszont a munkásságát nagyra becsülöm, és az általad idézett mondattal is tökéletesen egyet értek.

Ahogy rávilágítottál, előttem is teljesen világossá vált, hogy ezen a "prológuson" még dolgozni kell, sokkal figyelemfelkeltőbbnek kell lennie.

A kislányos hasonlatod igazán eredeti és tökéletesen szemléltető. Nagyon tetszett.

Csak a napokban bukkantam rá egy könyvre (Stephen Kinghez visszatérve) ami az írásról szól.

Sajnos végig még nem olvastam, de azok alapján ahol most tartok, nagyon hasznosnak találom.

Szerintem az emberek többsége úgy gondolja, hogy Írónak lenni milyen könnyű és szórakoztató. Az utóbbi kétségkívül igaz, de az elsőt megcáfolnám.

Először is egy Írónak (és egy jó könyvnek) rengeteg különböző ember elvárásainak kell megfelelnie.

Kell találnia egy olyan témát, amivel a lehető legnagyobb tömegeket érheti el (ami szerintem mostanában a misztikus, azon belül is a vámpírkönyvek)

Utána pedig rá kell találnia egy olyan nyelvezetre, stílusra, ami közérthető, mégsem közönséges, vagy túl egyszerű.

Utána jöhet a sztori. Mielőtt elkezdtem ezzel a "hobbival" foglalkozni, soha nem gondoltam volna, hogy egy történetet mennyire nehéz felépíteni. Kezdődik a karakterekkel, akiknek a külső és belső tulajdonságainak nem szabad sablonosnak, vagy túl hétköznapinak lenni (mert akkor nem biztos, hogy az embereket érdekelni fogja), vagy nagyon eltúlzottnak illetve túl "szuperhősösnek". Ezt az arany középutat nagyon nehéz megtalálni.

Aztán ott van még az idő, mint tényező. Nah, nekem ezzel van a legtöbb bajom. Ha nem figyelek eléggé, akkor hajlamos vagyok elcsúszni, illetve belekavarodni. Szóval ez sem egyszerű.

Aztán ha az ember végre befejez egy könyvet, azt hiszi, fellélegezhet. Nah szerintem ez sem igaz. Újra és újra át kell olvasni, javítani szerkeszteni, elvenni belőle és kiegészíteni. A könyvírás nem ott és véget, amikor az ember bepötyögi az utolsó szót.

Én egy kicsit nehezményezem, hogy a magyar könyvkiadók többsége inkább előnyben részesíti a külföldi írókat, mint a magyarokat. Főleg ha az a magyar író "elsőkönyves" akkor az esélyei a nullával egyenlőek.

Amióta magam is írok, azóta nagyon sok tehetséges "blogossal" találkoztam, akik igenis megérdemelnének egy esélyt.

Amúgy ha valakit érdekelne az én könyvem nyers változata (hangsúlyozom a "nyers" szót), akkor az alábbi linken megtalálható:

[link]

2010. márc. 18. 19:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Vampire Diaries. Nekem ez ugrott be.
2010. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 16:25 vagyok.

A nyers változat címe:Összetört szív?

Nos ha nem veszed tolakodásnak,én elolvasom,és ha érdekel elmondom,hogy én mint rajongó "könyvmoly" mit gondolok róla...

2010. márc. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!