Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti előbb a filmet nézitek...

Ti előbb a filmet nézitek meg, vagy először a könyvet olvassátok?

Figyelt kérdés
Amilyen könyvekből filmet csináltak, én mindig a filmet nézem meg hamarabb, így eltudom képzelni a szereplőket, és a helyet. Ezért kíváncsi vagyok, másoknak hogy szokása :D :)

2015. okt. 25. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetfüggő. Bár én talán jobb szeretem a könyvet olvasni előbb, és utána összehasonlítani a kettőt.
2015. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre magamon, hogy ha elolvasok valamit, és tetszik a történet, és ha van filmváltozata is, akkor megnézem a filmet. Viszont fordítva nem feltétlen van így. (Eddig talán a Star Wars a kivétel, aminél többször megnéztem a filmeket, és azért kezdtem el olvasni a könyvváltozatot, hogy többet tudjak meg a cselekmény részleteiről.)
2015. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 25. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában előbb a film, mivel abból kiderül, hogy milyen a sztori, a világ, a könyv pedig megadja a teljes képet.


Ha már olvastam a könyvet, ritkábban nézem meg a filmet, csak akkor, ha eléggé eltértek tőle, vagyis nem kell végig azon bosszankodnom, hogy milyen fontos dolgot hagytak ki.

2015. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mostanában megfogadtam, hogy az olyan filmeket, amik könyvből készülnek, nem fogom megnézni (vagy csak amit nagyon dicsérnek). Az a baj nálam, hogy bár imádok olvasni, de a filmben látott karakterek valahogy "erősebbek", mindig elnyomják a könyv karaktereket/történéseket és azokat jegyzem meg inkább (akaratom ellenére). A film megnézése után a könyv valahogy elhalványul. :(


Szóval...nálam bonyolult :D

2015. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akárcsak nálam is :D Én isvalahogy így állok :)
2015. okt. 26. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!