Tudnatok ilyen könyvet ajánlani? (Többi lent)
Olyan könyvet keresek amelynek egy lány a főszereplője. Lehetőleg ne mai regény legyen, ne egy nyavajgós kislányról szóljon aki a végén összejön az álompasival, hanem olyasmi legyen mint az Elfújta a szél.
Ha tudtok ilyeneket légyszi írjátok meg. Ja, és örülnék, ha egy kis történelmi szál is lenne benne, de nem gond, ha nincs.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Mosse - Labirintus
Dessen - Egy felejthetetlen év
Rees - Kalózok!
Donovan - Elakadó lélegzet
Ezek nem történelmiek (kiv. a Labirintust), de nem is nyavalygós lányokról szólnak.
Szia!
Hirtelen ezek jutnak eszembe. Igaz nem feltétlenül "lány" a főszereplő, inkább már "nők", bár Carri a Carrie drágámban még lányként kezdi. Én mindegyiket kedvelem, hátha neked is megtetszik valamelyik:
Theodore Dreiser: Carrie drágám
"Ez a híres regény, amelyet kiadója 1900-ban nem mert forgalomba bocsátani állítólagos erkölcstelensége miatt, különös karriertörténet. Hősnője, Carrie Meeber a falusi élet nyomorúságából emelkedik ki lassan, kitartóan, hogy a végén mint a zenés színpadok sztárja sikert, anyagi jólétet mondhasson magáénak, boldogságot, elégedettséget azonban nem, helyette csak üres lélektelen magányt.
Dreiser (1871-1945) a kitartott nő és barátai történetében a nemiségnek a szellemi ember életében betöltött szerepét vizsgálta, első ízben a modern angol nyelvű irodalomban. "
Thomas Hardy: Egy tiszta nő
" Az angol irodalom kiemelkedő prózaírójának késői műve a szép parasztlány, Tess története, akinek tiszta lelke és nemes egyénisége ellenére rövid élete során szinte csupa kudarc, megaláztatás és szenvedés jut osztályrészül, hiába küzd környezetével. Az egykor nagyhírű D'Urberville nemesi család elszegényedett ágának sarja, a romlatlan Tess Durbeyfield jómódú rokonainak szolgálatába áll, s ezzel megindul komor végzete felé. Miután a birtok gazdája egy éjjel megrontja, Tess visszamenekül családjához a közeli faluba, majd törvénytelen gyermeke születését és halálát követően búcsút int a szülői háznak. A boldogság ígéretét egy rövid időre felvillantó igaz szerelmet egy tejgazdaságba szegődve találja meg, csakhogy kedvese, Angel Clare képtelen megemészteni választottja „szégyenletes” múltját, ezért elhagyja a lányt. Az újabb csapások Tesst már-már elviselhetetlen nyomorba taszítják, és amikor egy sorsszerű találkozás révén ismét felbukkan életében csábítója, Alec D'Urberville, a minden reményétől megfosztott lány enged a férfi gyötrően kitartó udvarlásának. Angel váratlan visszatérése azonban hamar véget vet a hamis idillnek: a visszás helyzetet feloldandó Tess végzetes döntésre, erkölcsi leszámolásra szánja el magát, melynek nyomán önnön sorsa is beteljesedik."
Gustave Flaubert: Bovaryné
„Emma Bovary nyomorúságos kalandjai a tragédia szférájába emelkednek, mégpedig azért, mert egy közömbös, segítségre képtelen, vigaszt nem nyújtó világtól körülvéve, neki magának kellene a hitvány anyagból a gazdag és ritka értéket lepárolnia. És bele is fog a vállalkozásba, tudatlanul, vezető nélkül, nemes szórakozás híján, s kiszolgáltatva a tudatában kavargó természetes és mesterséges ösztönzőknek – hogy szükségszerűen csúfos kudarcot valljon vele; olyan kudarcot azonban, amely a következő fordulatban lehetővé tette, hogy Flaubert a legtalálóbban, a legtökéletesebben előadott történetet kerekítse ki belőle.”
Németh László: Iszony
"...egy férfihoz nem vonzódó, hideg természetű fiatalasszony házasságának tragédiájáról szól. Ottrubai Nelli családi okokból kénytelen hozzámenni Takaró Sándorhoz, a társadalmi ranglétrán felfelé kapaszkodó gazdag parasztság e vérbő és olvadékony természetű, jellegzetes képviselőjéhez. Nelli mindent megpróbál, hogy házasságát elviselhetővé tegye, de zárkózott, magának való, eredendően tiszta és magányos egyénsiége fellázad, valósággal megöli férjét, végül pedig a másokért vállalt munka önzetlen örömében találja meg a megtisztulás, meggyalázott élete értelmét. A regény nemcsak döbbenetes erejű lélekrajz, hanem a letűnt falusi úri világ életének pompás képe is."
Börzsöny Gyula: Leányrablás Budapesten
magyar töri legalább
Küldök neked egy listát, sok jó könyv szerepel benne, az is ott van rajta, hogy melyiket hány évesnek gondolom. Már régebben csináltam egy ismerősöm gyerekének. Vannak benne a végén filmek is, amiket érdemes megnézni, dvd-ként megnézni, ha már nem adják sehol sem.
Fiataloknak:
Saint-Exupéry: A kis herceg
Fekete István: Csí (megható könyv egy fecskéről)
Lázár Ervin: Berzsián és Dideki (nagyon humoros, igaz, főleg nyelvi humor van benne)
Oscar Wilde: A boldog herceg
Kicsit nagyobbaknak:
Dickens: Copperfield Dávid
Dickens: Twist Olivér
Mark Twain: Huckleberry Finn kalandjai
Kipling: A dzsungel könyve
Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója
Joy Adamson: Oroszlánhűség
Dreiser: Amerikai tragédia
Inkább fiúknak:
Jack London: A vadon szava
Jack London: Az éneklő kutya
Jack London: A beszélő kutya
Jack London: Vaspata
Mindenkinek: (13-14 évesen már lehet olvasni klasszikusokat is, felnőtteknek való könyveket is! Mert más könyveket, limonádékat nem érdemes olvasni, azok semmire nem jók, kár rájuk az időt pazarolni.)
Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig
Mikszáth Kálmán: Noszty fiú esete Tóth Marival
Jókai Mór: Aranyember
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem
Karinthy Frigyes: Így írtok ti
Inkább lányoknak, romantikus:
Dymphina Cusack: Ketten a halál ellen
Emily Bronte: Üvöltő szelek
Charlotte Brontë: Jane Eyre
Eric Knight: Légy hű magadhoz
Margaret Mitchell: Elfújta a szél
(Régen, a szocializmus ideje alatt Mo-on be volt tiltva, mert azt is bemutatta, hogy a néger rabszolgákat, volt, ahol emberszámba vették Amerikában, még a rabszolga-felszabadítás előtt is.)
Fábián Janka: Emma szerelme
(Fábián Janka egy ma élő írónő, de nagyon jó a könyve, olyan témájú, mint az Elfújta a szél, ami nagy bestseller volt, csak modernebb. Az Elfújta a szél régen be is volt tiltva, mert amerikai néger rabszolgák is szerepeltek benne, és nem pont úgy bemutatva, ahogy a komcsi időkben szerették volna, mert ezt a rabszolga nőt, aki egy családnál volt alkalmazva, szinte családtagként kezelték, és ez nemigen tetszett abban az időben kormányon lévőknek.)
Mindenkinek:
Victor Hugo: Nyomorultak
Victor Hugo: A nevető ember
Victor Hugo: Párizsi Notre Dame
Kuncz Aladár: Fekete kolostor
Markovics Rodion: Szibériai garnizon
Paszternák: Doktor Zsivágó
Kleist: Kohlhaas Mihály
Németh László: Gyász
Németh László: Iszony
Németh László: Irgalom
Krúdy Gyula novellái
Ernest Hemingway: Az öreg halász és a tenger
Thomas Mann: Tonio Kröger, Egy szélhámos vallomásai (stb., stb.)
Rostand: Cyrano de Bergerac
Rostand: Sasfiók (Napóleon fiának életéről)
Balzac: Goriot apó
Floubert: Érzelmek iskolája
Zola: A pénz
Bashkirtseff Mária naplója (ejtsd: Baskircsev- s helyett sz-szel, csak úgy nem engedi át a gép)
Dosztojevszkij: Fehér éjszakák (nekem a kedvenc könyvem)
Nagyobbaknak (18 éven felülieknek):
Emile Zola: Nana
Emile Zola: Életöröm
Emile Zola: Egy asszony élete
Emile Zola: Pascal doktor
Maupassant: A szép fiú
Floubert: Bováryné
Tenesee Williams: A vágy villamosa
Bernard Shaw: Warrenné mestersége
Tolsztoj: Anna Karenina
Rostand: Cyrano de Bergerac
Ifj. Dumas: Kaméliás hölgy (operában: Verdi: Traviata)
Filmek:
Kopár sziget - (nagyon érdekes, régi japán film, egy szó el nem hangzik benne, mégis megsirattam)
A tanú - nagyon humoros, illetve szatirikus, a régi szocialista időkről, amikor kitalált perekkel akasztottak embereket, be is tiltották akkor, amikor készült, de ma már persze látható.Kállai Ferenc remekel benne, meg Őze Lajos, és mindenki, szuper szereplőket válogattak, mintha csak abból a korból léptek volna ki.
Paszternak: Doktor Zsivágó - (a legszebb szerelmes film is, meg az SZU 1919-es forradalma is benne van, de nem az oroszok szemszögéből elferdítve, hanem hogy milyen volt a valóságban, de nem kell megijedni ezért a filmtől, mert romantikus is, szerelmes is, nagyon szép, megható)
Országúton – Fellini filmje, Giulietta Masina főszereplésével, nagyon megható.
Pacsirta
Déryné
Hyppolit, a lakáj (új) (jobb, mint az eredeti, vígjáték)
Meseautó (új) (jobb, mint az eredeti, vígjáték)
Krisztina királynő (Greta Garbóval)
Az egyik kedvenc íróm Philp Pullma. Neki a hősei álltalában lányok vagy fiatal nők, akik nem nyavajgósak :D
Kedvenc könyvem a Rubin és füst illetve további részei, Londonban játszódik 1870 környékén és a kínai ópiumbarlangoktól a palotáig mindenhová elvezet talpraesett főszereplőjén keresztül. Azthiszem film is készült belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!