Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van folytatása a Gyűrűk Urának?

Van folytatása a Gyűrűk Urának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olvastam pár helyen, hogy a Gyűrűk Urának vannak kiegészítèsei és fogalmam sincs ezeket hol tudom elérni, vagy megvásárolni (nem tudom, hogy kiadták e őket). Ezekre gondoltam : The Return of the shadow(vol 1) ;The Treason of Isengard(vol 2); The War of the ring(vol3);Sauron Defeated(vol4). Meg igazából nem tudom, hogy ezek folytatások, novellák, kiegészítések vagy azok a részek amiket pluszba bele raktak.... Ha valaki eltudná magyarázni, hogy mik ezek egészen pontosan azt megköszönném :) Ha meg van magyarul is, az mégjobb lenne. Előre is köszi!

2015. aug. 24. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A Hobbit cimu tortenet
2015. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Hobbit A Gyűrűk Ura közvetlen előzménye!

Nincs folytatása a sztorinak. A szereplők utóéletéről a harmadik kötet elég tetemes függelékéből tudhatsz meg ezt-azt.

2015. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Folytatása nincs, ahogy a többiek írták, te a History of The Lord of the Rings-re találtál rá. Ez a HOME (History of Middle-earth) része, ami közvetlenebbül kapcsolódik a GYU történetéhez. Megvásárolható, magyarul ugyan nincs (tudtommal), mégse kezdd ezzel, helyette javaslom az "előzményeket". Nem a Hobbbit/Babó történetét, hanem a Szilmarilok meg az Elveszett mések... műveket. (Oké, előtte jöhet még a Húrin gyermekei is, ha már van magyarul.) Ha még ez sem elég, jöhet a HOME a maga tizenkét kötetével.

Ez nagyjából lefedi Tolkien összes sajtpapírját, ami kapcsolatba hozható Középföldével, tehát nem folytatás (az valóban a föggelékben van benne), hanem előzmény, magyarázat, esszé, tanulmány. Amiket "pluszba bele raktak", az alatt nem tudom, mire gondolsz, a filmre? Nem, az Tolkien univerzumát alapul véve a forgatókönyvírók saját ötletei voltak.

2015. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs folytatás, annyi történik kb hogy a tündék elmennek, orkok és a többi szörny, eltűnik, középföldé az embereké lesz. csak addig amíg sauron vissza nem tér hogy megküzdjön Valaral, dagor-dagorath-nál.
2015. szept. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!