Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismer valaki olyan könyveket...

Ismer valaki olyan könyveket amik a skandináv mitológiát veszik alapul?

Figyelt kérdés
Olyan könyvekre gondoltam, amikben szerepelnek a skandináv mitológia alakjai (pl. Loki, Odin stb.) Regényeknek örülnék a legjobban, de jöhet minden fajta könyv ami ezzel a témával kapcsolatos :)

2015. júl. 26. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Tim Severin A viking trilógia. Ha moly.hu-n nézel utána, akkor a lap alján kiad olyan könyveket is, amik hasonlóak, ott keresgélhetsz.
2015. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Regényként egyet ismerek:


Joanne Harris: Rúnajelek (de bevallom, nagyon nem tetszett, úgyhogy nem tudtam elolvasni, így csak gondolom, hogy végig a skandináv isteneket szerepelteti.)


Ha nem regény, hanem egyéb ismeretterjesztő:


Dömötör Tekla: Germán, kelta regék és mondák


G. Beke Margit: Északi istenek (vannak, akik ezt a könyvet lehúzzák, de szerintem ismerkedni teljesen rendben van.)


Edda (óészaki mitologikus és hősi énekek - alapmű a témában, de a műfajból kiindulva nem mesés feldolgozás.)


Vikingek /Mítoszok és legendák sorozat - nálam ez volt az első találkozás :)/


Mitológiai enciklopédia /hirtelen nem emlékszem, melyik kötetében van a "skandináv mitológia" rész, de mivel csak két kötete van, könnyen megkeresheted, ha érdekel. Nem meseként, de leír minden tudnivalót a témáról - nem is túl tudományosan, úgyhogy laikusként is teljesen érthető és érdekes./


Bernáth István: Skandináv mitológia

2015. júl. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bíró Szabolcs: Ragnarök

Ez szerintem épp az, amit keresel.

[link]


Neil Gaiman: Amerikai istenek

Ebben szerepelnek a skandináv istenek is, meg még sok más mitológia istenei is.

[link]

2015. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) Egy ideig most elleszek ezzel a sok címmel azt hiszem.
2015. júl. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!