Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ez a könyv?

Melyik ez a könyv?

Figyelt kérdés

Régen olvastam, valami űrdráma lehetett. Elindultak egy küldetésre különböző emberek és elmesélték a történetüket egymásnak, hogy hogyan jutottak el életük során ugyanarra bolygóra. Az elsőre emlékszem pap elmegy kutatni egy rejtélyes törzset/vallási szervezetet. Egyik nap arra ébred, hogy társának elvágták a torkát és nem tudja miért hagyták életben.

Húúú és itt bedurvult a történet. Megtalálja a törzs tagjait akik alacsony növésűek, nem kommunikálnak, szaporodnak, mindig elmennek egy rejtélyes helyre, ahová a pap nem tudja követni őket. Egyszer azonban sikerül elmennie, és egy barlangot talál amiben a Vatikáni Szent Péter Bazilika pontos mása található. Nem érti, hogy kerülhet oda, mivel 10ezer éve épült és az emberek 700 éve hagyták el a Földet.

Ha jól emlékszem ezután a törzs tagjai rájönnek, hogy felfedezte a titkukat, meg akarják ölni, de megússza. Leviszik arra a helyre, ahol útközben találkozik egy szörnnyel aki fémből van és ide-oda ugrál mert az időt is tudja manipulálni.

Törzs tagjai egy keresztet ültetnek be a mellkasába. Ezután nem tud meghalni és elhagyni se tudja a törzs lakhelyét. A végén már annyira depressziós hogy felszögeli magát a fára és villámhárítóként akarja magát megölni. Több év telik el, végül megérkezik a pap társa (ő a mesélő) aki leveszi a tetemet és abban a momentumban sikerül meghalnia. A kereszt persze átöröklődik. Itt a történet vége ennyire emlékszem.

Ezt a könyvet 5 éve olvastam, anyám elvette tőlem, hogy ne olvassak ilyet. Most 19 évesen szeretném befejezni, mert meghalok a kíváncsiságtól és érdekel a többi ember története is.

Remélem tudtok segíteni, mert nagyon régóta keresem ezt a könyvet. (elnézést ha valamit rosszul írtam, de már homályos a történet, valószínűleg lehet hogy valahol eltér)



2015. júl. 25. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
emlékeim szerint Asimov Ürvadász sorozatából az egyik, de már nem emlkszem melyik.
2015. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a Hyperion Simmonstól. A végén ki fogsz akadni, és folytatni akarod (tetralógia, a Hyperion bukásában folytatja a cselekményt, az Endymion/~ felemelkedése ugrik egyet az időben).
2015. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, Hyperion a könyv címe amit keresek beleolvastam. Köszönöm a segítséged!
2015. júl. 26. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!