Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szjg és Akkor szakítsunk...

Szjg és Akkor szakítsunk különbség, hasonlóság?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Egyszerüen imádom ,Leiner Laura könyveit,és van két kedvencem is .A Szent Johanna Gimi-könyvsorozata. Illetve az Akkor szakítsunk. Szerintetek mi a különbség,hasonlóság a karakterek között.

PL: Lia sokkal beválalosabb mint Reni.

Amúgy ki a kedvencetek ,kit nem szerettek,és miért?

+1 kérdés: Ti amúgy hogy képzelitek el Liát-Kornéliát az akkor szakitsunk-ból?

Barna haj,szem?

Lehet hogy Leiner Laura leírta a külsöségeket,bár nem annyira emlékszem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :D



2015. júl. 9. 14:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy az Akkor Szakítsunkból csak én nem emlékszem vezeték nevekre?
2015. júl. 9. 14:33
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem Reni szorgalmas, keves lány, könyvmoly, és sszerintem nem túl okos, inkább átlagos. Ja és nem igazán humoros, inkább rajta lehet nevetni nem azon amit mond.


Lia sokkal okosabb mint Reni , humoros, és jobban szereti a populárisabb dolgokat. Sokkal jobban tudja mit akar, és nem fél megbántani másokat, önzőbb mint Reni


Lia szerintem szebb mint Reni és sokkal csinosabb öltözködik. Lia barna hajú míg Reni szőke.

2015. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Úton a segítség válasza:
100%
Szerintem meg Reni okosabb. Mindig strébernek csúfolták.
2015. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

ha valaki stréber az nem jelenti ,hogy okos. Van olyan hogy sokat tanult mégse megy neki, az ellentetje is igaz nem tanult semmit azt tudott mindent


Reni nem buta, de nem is annyira okos, pl.: az informatikához teljesen béna volt, a matek meg fizika is szorgalom miatt ment neki.

Én Lia humorából gondoltam valamint a telfont is tudja használni .


De amugy teljesen mindegy . A történet szempontjából lényegtelen.

2015. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem Lia sokkal szimpatikusabb. Nem olyan tutyi-mutyi, mint Reni, hanem magabiztos és kiáll az igazáért. Van humora, kedves, dekoratív lány.Ezért van több barátja, mint Reninek.

Én Liát alacsonynak képzele, barna, félhosszú hajjal, világos bőrrel, nagy, barna szemekkel. Karcsún, sportos alakkal. Karakteres arccal, telt ajkak, éles arcvonal..

Egyszerű francia műkörömmel.

Divatosan, nem kirívóan, de mégis feltűnést keltve.

2015. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Szerintem Lia és Reni karaktere két külön világ. Lia határozott, bevállalós, önző és bosszúálló, Reni meg határozatlan szürke kisegér, ellenben sokkal kedvesebb. Nekem az volt a benyomásom, hogy mintha Reni totális ellentétét akarta volna megjeleníteni az írónő.

További hasonlóság a fent említett két sorozat között, hogy Szilkó karaktere tisztára Arnold, illetve, hogy Eszti és Csabi kapcsolata kb. annyira sziruposan álomszerű, mint Renié és Cortezé miután összejönnek, csak ugye ott ( sajnos ) nem kavarja meg a port egy jó kis botrány... :D Szerintem inkább a Bábellel vonható jobban összefüggésbe a történetvezetés, ha csak azt vesszük alapul, hogy itt is milyen kis időegységekre vannak tagolva a fejezetek, és ebben a könyvben is van egy őrült, aki azt se tudja hol van. Az a srác, aki az Astoriát akarja megtalálni folyton :D A Bábelben ugyanez a karakter egy punk.


22/N

2016. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!