Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményetek egy ilyen könyvről?

Véleményetek egy ilyen könyvről?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy könyvet, ez a könyv már a harmadik tervem lenne. Arra gondoltam, hogy most megírnám az években mind a hármat és pár évre rá kiadatnám.

A történések a II. Világháborúban játszódnának.

Volna egy egészen jómódú család ahol egy nap az apa úgy dönt, hogy elviszi a 8 éves kisfiát vadászni az erdőbe.

De a fiú észrevesz valamit mozogni egy bokorba és elszalad arra, az apja utána szalad de már csak a gyermek kalapját találja meg.

Az apa szomorúan megy haza. A gyermek becsúszik egy árokba és ott beragad a lába két napig segítségért kiáltozik míg végül arra jár egy magyar katonatiszt aki megmenti őt és ellátja.

A fiú nagy meg van ijedve, ezért úgy dönt a tiszt, hogy haza viszi. A kisfiú bevallja, hogy igazából nem érezte magát soha szeretve a családjában, a katona magához veszi és felneveli.

Rá pár évre kitör a II. világháború a fiút besorozzák.

A srác kiválóan teljesít mint katona. A rádióba bemondják Medweczky Nimród nevét is(őt neveli fel a tiszt). Otthon az anya észbe kap, hogy az ő fiát is így hívták ezért meglátogatja a magyar katonaságot és beszél a parancsnokukkal. A parancsnok elmondja, hogy az ő seregében hosszú ideig szolgált egy ilyen nevű férfi, de sajnos egy hete leszerelt, mert súlyosan megsérült.

Az anya elkezd nyomozni, nehezen megtalálja a fiút, és akkor döbben rá, hogy őt mindig is szerették, ám a szívében vándorló aknaszilánk miatt nincs túl sok idő az életéből.

Természetesen könyvben ez sokkal részletesebben lenne írva, ez csak olyan nagy vonalú szöveg.


Tudom, hogy baromság az egész, még sok mindent kell rajta finomítani.

De nem kérek olyan kommenteket, hogy "sz@r író leszel, meg ne írd, csicska vagy stb"

Véleményre vagyok kíváncsi, nem mocskos ócsárolásra!

Köszönöm!



2015. máj. 11. 14:57
1 2
 11/13 anonim válasza:

Szia! :)

Első észrevétel: nagyon jó a témaválasztás. Komolyan, nagyon megfogott, bárcsak elolvashatnám, ha megírod!

Második észrevétel: ha a kisfiú beleesik egy árokba, és segítségért kiáltozik, akkor az apa miért nem hallja meg a segélykiáltást, amikor őt keresi?

Harmadik: szerintem, ha kijavítod az előző válaszolók által említett irreális hibákat, ez egy nagyon szuper regény lesz! (Remélem, hogy akinek ilyen jó ötlete támad, fogalmazni is szépen tud) :)

2015. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztatást és az észrevételeket!

Ez Nekem hatalmas segítség. Persze, még sok mindent kell tanulnom a könyvírással kapcsolatban, de próbálok mindent beleadni!

2015. máj. 12. 17:51
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik az ötlet. De mivel a II. világháborút választottad a regény játszódásának idejére, nem árt, ha alaposan utánanézel a dolgoknak. A jó regények roppant pontosan vannak kidolgozva. Főleg a háborús történetek.
2015. máj. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!