Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan olvastok irodalmat?...

Ti hogyan olvastok irodalmat? Csak a történetre és a mondanivalójára figyeltek vagy másra is?

Figyelt kérdés
Mennyire vagytok kritikusak? Nektek az üzenete alapján tetszik egy könyv?

2015. máj. 4. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kritikus vagyok, nekem fontos az írástechnika és a tipográfia is. Oké, Rejtőt képes vagyok a régi (elrontott) Alexandrás kiadásban is élvezni, amíg olvasható a szöveg.
2015. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 VioricaMirror ***** válasza:
Részemről fontos a stílus, a az írástechnika, a történet, a történetvezetés és a mondanivaló is. Szerintem nem elég, ha egy könyvben van történet és mondanivaló, azt úgy is kell megírni, utána pedig úgy is kell kiadni, hogy élvezetes legyen.
2015. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszokat. Lehetett volna annyi eszem, hogy kort is kérek...
2015. máj. 5. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Én világ életemben nem szerettem regényt olvasni, mert amiket eddig olvastam, az alábbiak miatt nem fogtak meg. (Persze voltak pozitív kivételek is.)


1. A történetkifejtés, a cselekményvezetés untatott, hosszasan elnyújtott leírások vagy sehová se tartó párbeszédek növelték az oldalszámot. Szinte mindig egy helyben toporgott a történet, és ötven-száz oldalanként haladt csak egy keveset.


2. A nyelvezet, a stílus túl egyszerű vagy mesterkélt, nem illik az adott környezetbe, életszerűtlenek a párbeszédek.


3. Egy jó, érdekes történet vagy történetrész nem kellőképpen kifejtett, hanem egy félig-meddig irreleváns szál túlburjánzása kerekedik felül.

2017. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!