Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezek közül a könyvek közül...

Ezek közül a könyvek közül melyik kettőt ajánlanátok leginkább egy 14 éves lánynak? Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés

Holnap szeretnék venni két könyvet magamnak, de nem tudom, hogy melyik legyen. Tudom, hogy elég különböző stílusúak, de minden érdekel.

Ha esetleg valami más ötletetek is van, hogy mit olvashatnék, írjátok le!

A könyvek:

Lois Lowry: Az emlékek őre

Anne Rice: Interjú a vámpírral

Elizabeth Goudge: Holdhercegnő

Francis Hodgston Burnett: A titkos kert

Donato Carrisi: Démoni suttogás



2015. máj. 3. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Anne Rice; Lois Lowry
2015. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az emlékek őre az egyetlen, amit ezek közül olvastam, de azt meleg szívvel ajánlom! Nem tudom, láttad-e a filmet, a könyv sokkal jobb annál, érdemes elolvasni! Nálunk 8.-ban feladták olvasmánynak többek kérésére a suliban, és nagy sikert aratott, nagyon szerettük!
2015. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Emlékek őre :) A Holdhercegnő szerintem nagyon unalmas, én a felénél abbahagytam.
2015. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az emlékek őrét én ennyi idősen olvastam, nekem nagyon tetszett. tudom, hogy az a leghíresebb, de az előzménye a valahol, messze című könyv, utána pedig a hírvivő következik. nem kapcsolódnak össze szorosan, és szerintem egyértelműen az emlékek őre a legjobb, de nekem a másik kettő is tetszett. amikor én voltam ennyi idős, még megvolt magyarul a nyáron történt, nekem az is eléggé tetszett, és a számláld meg a csillagokat, szerintem az is jó.

anne rice is tök jó, de szerintem 14 évesen talán korai, de nem biztos, nem ismerlek.

a titkos kert aranyos, de az ilyen régi lánykönyvekből nekem jobban tetszett az anne shirley sorozat és a jean webster-könyvek. ami kicsit újabb és nagyon sokáig nagyon tetszett, az astrid lindgrentől a britta kiönti szívét. lehet, hogy ez neked már unalmas lesz 14 évesen, de elég rövidke és tényleg nagyon király.

amik szerintem még tök jók ennyi idősen, az janne tellertől a semmi, wolfgang herrndorftól a csikk. én ennyi idősen még sok celia reest olvastam, a bűbájos mary tetszett legjobban.

viszont szerintem megéri könyvtárba beiratkozni, ott sokkal könnyebben találhatsz olyan könyveket, amik tetszenek.

2015. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia én idén leszek 14 de nagyon szerettem a végzetereklyéit cs ajànlani tudom😃

O légyszi majd írd meg h mikett vettél

2015. máj. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, én a Luxen-sorozat első két részét tudom ajánlani [ aztán még 3 részét] imádom <3 ha gondolod nézz utána,garantálom hogy nem fogsz csalódni ;)
2015. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 HDorkaa válasza:
Idén leszek 14,de nálam Az Útvesztő trilógia es a Halhatatlanok sorozat a legelsők a több 100 eddig olvasott könyvből (olvasás az élet :D )
2015. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Holdhercegnő inkább gyerekkönyv, ha láttad a filmet, akkor még unalmas is fogod találni, ugyanis teljesen másról szól, bár attól függetlenül jó könyv, nekem tetszett, pedig én már régen voltam tizennégy éves.


Az emlékek őrét ajánlom, erősen elgondolkodtató, és még van három rész folytatása.


A titkos kert az egyik kedvencem, pedig húsz évesen olvastam először, és nem éreztem, hogy túl öreg lennék hozzá.

2015. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az emlékek őrét mindenképpen.


A Holdhercegnőt én végigszenvedtem, és nem tudtam eldönteni később sem, hogy most ez gyerekkönyv, és azért nem tetszett, vagy gyerekmesébe csomagolt mondanivaló, amit nem fogtam fel, nekem inkább az előbbinek tűnt.

2015. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!