Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok egy-két vagy háromrésze...

Tudtok egy-két vagy háromrészes fantasy könyveket?

Figyelt kérdés

Egy,két-vagy háromrészes fantasy könyveket szeretnék olvasni. Fontos, hogy ne 5-10 része legyen, hanem max. 3.

Magyarra lefordított.



2015. márc. 26. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyűrűk ura?
2015. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyűrűk ura
2015. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 locsi01 ***** válasza:

Romantikus időutazós: Rubinvörös , Zafírkék, Smaragdzöld


összeálló történet, fontos fogy ne hagyd ki egyik részét se mert nem fogsz érteni semmit . a Zafírkéket már évszázadok óta keresem ezer könyvesboltban de nincs sehol ezért ajánlom hogy töltsd le!

Lenyűgöző teremtmények : még nem olvastam de ezt is keresem . csak filmben láttam de elvileg könyvben jobb

Az útvesztő, Tűzpróba : ! része van de még csak kettő van lefordítva . nagyon jó könyv. nagyjából túlélős...

Narnia: ez egy alap könyv. nem tudom hány része van de mindegyik nagyon rövid


A többi ami most eszembe jutott az sokkal több részes mint amennyi a max. ha ezek tetszettek akkor talán belekezdesz hosszabba és akkor majd mondok még :)


Lp

2015. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen típusú fantasyt szeretsz? Nagyon sok van, jó lenne leszűkíteni. Nekem ezek a kedvenceim:


Brandon Sanderson: Elantris. (Egy könyv.)


Robin Hobb: Látnok-trilógia (Három könyv: Az orgyilkos tanítványa, A király orgyilkosa, Az orgyilkos küldetése).


Vagy ha novellákat is szeretsz akkor ott van a Regnum Hermeticum novelláskötet, elég jó darabok vannak benne.


Vagy ha inkább urban fanatasy, akkor Neil Gaimantól elég sokminden szóba jöhet (Amerikai istenek, Sosehol, Csillagpor).


Ha meseszerűbbet keresel: Michael Ende: Végtelen történet.


Humorosnak ott van Goldenlane: A szélhámos és a varázsló, ez egy afféle fantasyba oltott Bud Spencer-film, jókat lehet röhögni rajta.


Híres klasszikus, bár én annyira nem szeretem:

Gemmel: A legenda.


Vagy van egy halom magyar szerző, akik a M.A.G.U.S. világára írtak, Raoul Renier (= Kornya Zsolt), Wayne Chapman ( = Gáspár András) es Dale Avery (Nyulászi Zsolt) könyvei általában hoznak egy emészthető szintet, habár például a Gáspár Andrástól épp egy Budapesten játszódó alternatív mágikus / urban fantasy a kedvencem, az Ezüst félhold blues. Ezt nem ajánlom kezdőknek, nagyn kell kapaszkodni, hogy megértse az ember. :) A Nyulászinak meg a Codexhez írt cuccait szeretem.


Szóval választék az van bőven, csak tudni kéne, mit akarsz.

2015. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3. A Narnia hétkötetes. Én mondjuk a kötetszámos megkötést hülyeségnek tartom, mert a Narnia a maga 3-400 oldalas köteteivel kb két kötetnyi Tűz és jég dala-könyvnek felel meg. És amúgy én is csak ezért nem ajánlottam, mert volt ez a megkötés.
2015. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2015. márc. 27. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Elantris!
2015. márc. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!