Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak?

Milyen könyvet olvassak?

Figyelt kérdés
A Kedvenc könyvem a Galaxis Útikalauz Stopposoknak, de már ötször elolvastam, és szeretnék valami hasonlót olvasni, ami legalább kétharmad ennyire jó.

2015. márc. 11. 06:49
 1/5 szatam9a válasza:
harcosok klubja, nagy getsby,zabhegyező,rozshegyező.
2015. márc. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van több része is, [link]
2015. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ötös számú vágóhíd, A Titán szirénjei, Macskabölcső
2015. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

Olvastad Adams többi könyvét? Az "Utoljára Látható" nagyon jó, természetvédelmi könyv de telis-tele van az ő csavaros filozófálásával és poénjaival. :D


Pl. ilyen hülyére nevetős rész ami beugril, hogy találkoznak két tipikusan német sráccal, de ő aggódik, hogy előítéleteket támaszt alá, ezért eldönti, hogy a továbbiakban úgy ír róluk, mintha lettek lennének.

És a riport további része tele van ilyen mondatokkal, hogy:

"Mindannyiukat öszecsíptek a hangyák, kivéve Helmutot és Kurtot, akik a Lettországból hozott hangyabiztos zoknikat viselték. Megdícsértük őket, mire mondták, semmiség. A lettek mindig jól felkészültek. Elmesélték, hogy náluk Lettországban sokkal jobb minőségű zoknikat gyártanak."


Illetve a "Kétség lazaca" ami ugye egy nekrológ / gyűjtemény jelent meg még tőle.

2016. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Terry Pratchett nagyon hasonló és szerencsére jó sok könyve van. Ugyanilyen töményen tolja, profin ötvözve a kreativitást, a műveltséget és az abszurd humort. A fantáziája is vetekszik az Útikalauzzal, szintén elképesztő kultúrákat talál ki. Csak az olvasó intelligenciájától és befogadóképességétől függ, hogy mennyi humort, mondanivalót vesz föl belőle, szerintem nem csak kétharmad ennyire jó, hanem fej-fej mellett.

Én is így voltam vele, hogy hiányzott nagyon valami Douglas Adams színvonalú, s évekkel később került valahogy a kezembe egy ilyen TP könyv, a Kaszás c. és hát azokat sírva röhögéseket...

2017. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!