Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudom átalakítani...

Hogyan tudom átalakítani e-olvasóra a küldendő könyv méretét?

Figyelt kérdés
Többször előfordul,hogy azért nem tudok könyvet küldeni az e-olvasómra, mert nagyobb a mérete 50Mb-nál. Hogyan tudom lekicsinyíteni, vagy melyik formátumra érdemes átalakítani? Kindle olvasóm van.
2015. márc. 10. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mobi vagy pdf? Alakítsd prc-vé (benne is van a mobiban), az biztosan kisebb. PDF esetében kicsit nehezebb ez, d megoldható.
2015. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szkenneltet töltöttél le?
2015. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Calibrevel szoktam átalakítani, amit írtál formátum, nos azt nem találom benne :(

Szkennelt könyv, igen. Gondolom ez is probléma lehet.

2015. márc. 16. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szkennelt, akkor pdf lesz. Ha nem tudsz belőle másik példányt szerezni, próbált MOBI formátumra alakítani (elég lassú, de elvileg a Calibre képes konvertálni). Így ugyan ronda, de legalább kisebb a mérete. Jobb megoldás lenne OCR-ezni a szöveget és tisztességgel javítani, sallengmentesíteni és ebből e-book képes formátumot készíteni, de gondolom erre nincs kapacitásod.
2015. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szövegfelismerőt kell szerezned, s majd javítgatni a hibáit. Azért olyan nagy a file, mert szöveg helyett képek vannak benne.
2015. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mobi-ra szoktam átalakítani, de ez most még így is küldhetetlen méret lett.

Végül megvettem a könyvet...:) Úgy felhúztam magam.

Persze ez nem megoldás, mivel legközelebb ha újra ilyen méretest fogok ki, szintén nem tudok vele mit kezdeni...


Köszönöm a segítséget!

2015. márc. 18. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!