Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tini fiúknak szóló vámpíros/fa...

Tini fiúknak szóló vámpíros/farkasos/varázslókról/bármilyen különleges képességekkel rendelkező főszereplőjű könyvet kersek mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Tini fiúknak szóló könyvet nem ismerek,viszont ajánlhatok olyat amiben nagyon pici romantika van csak és fantasy.Darren Shan könyvei nagyon érdekesek és izgalmasak,kezdheted a Vámpírvilág sorozatával, A Rémségek cirkuszával kezdve :D
2015. jan. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen pénteken ki is veszem a könyvtárból :D
2015. jan. 28. 08:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Anita Blake sorozat Laurell K Hamiltontól. Van benne vámpír, vérállat, nyomozás, varázslat...
2015. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

Azt, hogy ne olvass/olvasson ilyeneket. Főleg kamaszok ne. Legalább 27 éve (talán a Lost Boys óta) gyakori tendencia, hogy a kamaszok megnéznek/olvasnak ilyen "műveket", aztán elkezdik vámpírnak, vérfarkasnak, vámpír-vérfarkasnak képzelni magukat. Harry Potter óta meg varázslónak, és azt gondolnátok, hogy az még a jobbik eset, hát nem. Persze, egy magát vámpírnak/farkasembernek képzelő gyerek könnyen odáig juthat a fantáziálásban, hogy állatokat vagy embereket öljön (pl. Rod Ferrell, de itthon is voltak húzós esetek, de abból csak kiskorú megrontása lett, már amiről tudok). Na most, a varázslós meg azért rosszabb, mert esetleg érdekelni kezdik az átkok meg démonidézések, aztán az ezós szekcióból vesz ilyen könyveket, sátánista lesz (vagy "halálfaló", ki mit fantáziál), és esetleg a családra szabadít egy démont, ami aztán könnyen a halálba hajszolhat mindenkit.


És az a gond, hogy mindez azért történhet meg, mert nem veszik komolyan (azok sem, akik ilyen könyveket/kellékeket árulnak). Ami meg azért van, mert el van hitetve velük, hogy szörnyek, démonok nem léteznek. Ők meg gyerekfejjel "hátha mégis"-t játszanak, és fogalmuk sincs mibe ártják magukat.

2015. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló. Ez azért nem igaz.

A tini valószínűleg már elmúlt 12éves, de 10 biztosan, hisz akkor nem 'tini' lenne...Már pedig egy normál 10-12éves gyerek tudja, hogy nem léteznek szellemek, vérfarkasok, vámpírok stb.stb.stb. Nyilván mindenki eljátszik a gondolattal, hogy mi van, ha mégis...? Van, aki jobban, más kevésbé. De az, hogy valaki elolvas egy vámpíros/boszorkányos/akármilyen könyvet és emiatt megöl valakit...!

Ilyen nagyon ritka. De ha mégis előfordul, akkor a gyermek sem volt teljesen rendeben szellemileg és/vagy lelkileg.

Persze olyan 15-17 éves korig a fiatalok befolyásolhatók. De sokszor a felnőttek is.

Az lehet, hogy valakinek megváltozik az öltözködése, a pillanatnyi világnézete, vagy egy egy szokása, de ezek csak a következő ilyen szeszélyig tartanak.

Nekem is rengeteg korszakom volt.

Pl. Amikor 11 évesen egy vámpíros könyvet olvastam utána nem voltam hajlandó kimenni a napra, hogy én is olyan fehér maradjak, mint a vámpírok.

Aztán volt, hogy csak feketét hordtam. Volt, amikor mindenből rózsaszín kellett. És még hasonlók. De ezzel nem tettem kárt senkiben! :D


Az írásodból azt vettem ki, hogy te bizony elhiszed, hogy léteznek ilyen lények. Komolyan gondolod, és nyilván megvan rá az okod...


Én inkább örülök, hogy a kérdező olvasni szeretne! Nincs is annál jobb időtöltés.

És egy valamit higgy el nekem kérlek: Minden, de minden könyvből lehet tanulni valamit. Jóból és rosszból is. Ha mást nem, hát azt, hogy többet ne vedd a kezedbe az irományt :D


Olvass Böszörményi Gyulát. Neki vannak jó könyvei.

Talán azt hiszem vámpíros is.

De démonos biztosan.

Én is olvastam már tőle. ;)

És nem volt benne szerelmi szál. Vagy semmiképpen nem volt meghatározó, ha volt.


A Rémségek cirkusza is jó. Ill. amit az előzőek ajánlottak.


Próbálj férfi szerzőket keresni, akkor kisebb az esélye a nyálas se füle-se farka történeteknek! :)

2015. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Főként 10-15 éves korosztálynak van szánva:

C.S. Lazzar - Z: Az utolsó őrző


A főszereplő egy 11 éves fiú, aki nem tudja magáról, hogy varázsló.


Itt a szinopszis:

A helyszín Kairó, Egyiptom.


Az ifjú Zetheusnak boldognak mondható gyerekkora volt, annak ellenére, hogy édesanyja egyedül neveli. Tizenegy éves korában viszont gyökeresen megváltozik élete. Furcsábbnál furcsább dolgok kezdenek történni vele és képtelen megmagyarázni őket. Senkinek nem mer beszélni róluk, különben is, nem egetrengető dolgok.


Egy napon, az egyik megmagyarázhatatlan és fölöttébb zavaros esemény közepén, felbukkan egy rejtélyes férfi, aki valahonnan ismerősnek tűnik. Zetheus válaszokat keres, így a férfi nyomába ered.

2018. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!