Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca kiadások. Melyike...

Trónok harca kiadások. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretném kiolvasni a könyveket szép sorjában, de észrevettem, hogy néhány könyv megjelent javított kiadásban is. A kérdésem az volna, hogy ezekben miket javítottak ki? Melyik változatnak éri meg nekiállni?

2015. jan. 11. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt javították rajtuk, hogy volt néhány név, amit lefordítottak tükörfordítással, vagy néhány helynevet félrefordítottak és ezeket a negyedikben meg később az újra kiadott első háromban javították.

Egyébként szerintem mindegy melyiket olvasod, ha a javítottat, akkor a negyedikben nem lesznek szokatlanok a nevek, és ennyi.

2015. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A javitott kiadasban csak par nevet valtoztattak meg, amiknek elhanyagolhato jelentoseguk van...


Valaszd a nagy formatumu kemenytablasat. Akkor nem fog kiesni a szemed az apro hangya betuktol... :)

2015. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hibák vannak pl. h Daeron helyett Deren vagy vmi hasonló van írva az 1.könyvben, vagy h az első magyar kiadásokban kb. mindent megpróbáltak lefordítani (még a házak neveit is) majd később belátták,h ez nem lesz így jó, stb.


Én inkább azt javaslom,h ha teheted, angolul olvasd. Magyarul nem kapod vissza ugyanazt az "élményt".

2015. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 13. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!