Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A szerzők azok csak költők...

A szerzők azok csak költők vagy beletartoznak az írók is?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel fennakadtunk egy ilyen kérdésen,szerintem az írók is szerzők de lehet én gondolom rosszul kérlek válaszoljatok értelmesen köszönöm:)

14/L



2015. jan. 9. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem az író is szerző, és inkább rájuk használják a szerző kifejezést mintsem költőkre
2015. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerzők elsődlegesen az írók és a zeneszerzők, a költőkre költőként szoktak inkább hivatkozni
2015. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Majdnem minden művészeti ágban vannak új művet előállító alkotók, vagyis szerző alatt én ezeket értem. Vannak szak- és szépirodalmi szerzők (= írók, költők), de hova tegyük a zeneszerzőket, dalszövegírókat, videoklip készítőket, a filmeseket (sztori írókat), színházi darabok íróit, a festőket és szobrászokat, fafaragókat, építőket, tereprendezőket? Jó, a szobrász és faragóművész, építő, térképező és tájrendező mérnök státusa látszólag lehet bizonytalan, de végső fokon ők is szerzők, mert műalkotás fűződik a nevükhöz. A fogalom széleskörű, nem is hinnénk mennyire!


Mindenki szerző, aki műalkotást vagy egyedi, új kulturális (tudományos is) és művészeti alkotást készít és érte felelősséget vállal, vagyis nevét adja hozzá. Én így gondolom, lehet, hogy nem teljesen pontos, de az alábbiakban is lehet tájékozódni.


[link]


[link]


[link]

2015. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as:


Szóval, hajjaj, ha ez a kérdés annyira egyszerű lenne, hogy írókból és költőkből kéne csak választani... :D

Bocs, de ezt mindenképpen be akartam szúrni, az elejére kellett volna..., tessék képzeletben oda helyezni!

2015. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerző inkább csak az az alkotó, aki írással hozza létre az alkotást. Ebbe a kategóriába belefér a zeneszerző, az összes irodalmi alkotó (író, költő, drámaíró, forgatókönyvíró, akármi), de pl. a szobrász vagy a festő, netán a rendező már nem. Az tágabb kategória, rájuk összességében használjuk ezért az alkotó szót. (Vagy művész. :) Ebbe a kategóriába már nem feltétlenül fér bele a mérnök vagy a díszlettervező, tereprendező... de maga rendező sem feltétlenül. Az ő helyzete speciális.)
2015. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2015. jan. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!