Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok magyar szerzők...

Ajánlanátok magyar szerzők műveit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy külföldi, magyar irodalom iránt érdeklődő, de e téren teljesen tapasztalatlan felnőtt nőnek milyen regényt ajánlanátok ismerkedésként? Nekem Szabó Magda Abigélje jutott először eszembe, mert olvasmányos, a nyelvezete sem régies, de örülnék még ötleteknek. Előre is köszönöm! :)
2014. szept. 28. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen témák érdekelnének? :)
2014. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem nekem kellene, hanem egy ismerősömnek. Még nagyon friss ismeretség, szóval keveset tudok róla. 40 éves, építész - nagyjából ennyi. Ezért is szeretnék ötleteket, mert sajna a magyar irodalomból a klasszikusokon kívül viszonylag kevés írót ismerek, azokat sem merném mind ajánlani neki. Rejtővel nem hiszem, hogy boldogulna, mert még nem tud annyira magyarul, hogy értse a humorát. Németh László nagy kedvencem, de azért talán ne az ő regényeivel kezdje. Mikszáth, Móricz nyelvezete szerintem nehéz lenne. 3 olyan magyar könyvet találtam, amit az ő nyelvére is lefordítottak (A Pál utcai fiúk, Az arany ember, és Az egri csillagok) - de most valami olyant is keresnék, amit magyarul olvashatna. Bár lehet, hogy még korai...
2014. szept. 29. 05:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Fekete István - Tüskevár, Téli berek

Kertész Erzsébet könyvek - van egy csomó nagyon érdekes

és persze Szabó Magdának is van még pár olvasmányos könyve

:)

2014. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet!:)
2014. szept. 29. 17:28
 5/6 Márciuska ***** válasza:

- Gárdonyi Géza: Ida regénye.

- Thury Zsuzsa: Mostohatestvérek, Apollónia kisasszony vendégei

Esetleg meg lehet próbálni néhány ifjúsági könyvet, azoknak mindig könnyebb a nyelvezete, és van olyan, ami minden korosztálynak élvezetes, pl. Csukás István, Bálint Ágnes vagy Janikovszky Éva könyvei. Kertész Erzsébet szerintem is jó ötlet. Szabó Magdától is lehet még próbálni, a Tündér Lala vagy a Szigetkék szintén olyan "minden korosztályos".

2014. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb ötleteket! A Sziget-kék felmerült bennem is lehetőségként. :)
2014. szept. 30. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!