Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amatőr író vagyok. Szerintetek...

Amatőr író vagyok. Szerintetek "gáz", ha a történetem szereplői magyarok, de később (a történetből kifolyólag) angol neveket használnak?

Figyelt kérdés
Mert ugye az furcsa, ha egy könyben nem azt olvassuk, h John, hanem mondjuk azt, hogy János. Mennyire elfogadható ez a mai irodalomban?
2010. febr. 5. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon érdekes kérdés, ezen már én is gondolkodtam. Mert pl az ilyen élelmiszer láncok boltjaiban is vannak ezek a 300 Ft-os könyvek, és tudom, hogy azokat magyarok írták, és mégis angol nevek vannak bennük....

Lehet, hogy ezzel jobban fogy...


Szerintem azonban jobb lenne, ha lenne olyan, amelyikben magyar nevek vannak. Engem nem zavarna. Először kicsit furcsa lenne, de aztán nem zavarna.

Ja, igen...egyébként ha a történet jó, megfog, leköti a figyelmemet, akkor nem a nevek az érdekesek szerintem. De lehet, hogy csak én gondolom így.


Amúgy regényeket írsz, vagy novellákat? Hol lehet elolvasni?

2010. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Régi nagy íróink is magyar neveket használtak, és sokan ma is előszeretettel olvassuk a műveiket!


Sok sikert az íráshoz és a karrieredhez!:)

2010. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én is irtam egy könyvet, ebben angol nevük van a szereplőknek, de azért , mert angolok, és angliában is laknak.

de ha a te könyvedben, a szereplők magyarok, és magyarországon is laknak, akkor szerintem legyen magyar nevük.

2010. febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Regényeket, novellákat írok, a kérdés éppen egy regényhez kapcsolódik. Egyelőre sehol sem olvasható, de reményeim szerint ez már csak néhány hétig lesz így :)

2010. febr. 5. 18:16
 5/10 Esme.avantgarde ***** válasza:
Nem gáz, álltalánosítja a dolgokat :D így mondaná egy kedves elemző. Én is írok, és most éppen névalkotó korszakom élem, találok ki néha olyanokat... na az a gáz :D
2010. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint az angol nevek jobban tetszenek mert szerintem jobban hangzanak, de a magyar nevekkel sincs semmi gond. Szal szerintem eggyáltalán nem gáz. Sok sikert !(:
2010. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Az angol nevek sztem is jobbak. Írnál majd e-mailt hogyha lehet kapni a könyved? Vagy valamid? Nagyon érdekelne.
2010. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bárcsak ott tartanék már, hogy könyv formájában lehet olvasni a regényemet!

Egyelőre megelégszek azzal, hogy valamelyik amatőr írásokat gyűjtő oldalra felrakom, és néhány elolvassátok.


Köszi a válaszokat! :)

2010. febr. 7. 11:41
 9/10 anonim válasza:
Majd leírhatnád ha feltetted, hogy hova:) Érdekelne:o)
2010. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem is fura.

szerintem nyugodtan használj angol neveket.:)

2010. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!