Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem olvasnak verset az...

Miért nem olvasnak verset az emberek?

Figyelt kérdés

Egyfolytában verseket írok de tudom úgysem lesz olyan nagy sikerű mint egy könyv. Miért nem olvasnak az emberek verseket?

Légy szíves írjátok meg minél hamarabb !!

Mindenkinek menni fog a zöld kéz :)



2014. dec. 31. 14:53
 1/9 HelenaB ***** válasza:
24%

Manapság az emberek nem szeretnek olvasni és ha kíváncsiak is egy könyvre akkor hangoskönyvbe meghallgatják. De szerencsére még akadnak páran akik szeretnek olvasni, de sajnos egyre kevesebben.

A vers viszont egy külön fogalom szerintem. A verseket nem elég elolvasni és esetleg elképzelni, azokat át is kell érezni. De az emberek többsége értelmezni sem képes egy verset, éppen ezért nem is foglalkoznak velük.

2014. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ !:)
2014. dec. 31. 15:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Én simán csak nem szeretem. Nem vagyok ostoba, tudok szöveget érelmezni, de hozzám közelebb áll egy regény formátumú írás. Nem tehetek róla.
2014. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretem őket, csak a megzenésített formát. Az okot ne kérdezd, azt ugyanúgy nem tudom, mint hogy miért a puncsos mignon a kedvencem.
2014. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 cathilina ***** válasza:
A versek többségének nincsen cselekménye, vagy csak nagyon kevés, márpedig a legtöbb ember azt keresi egy könyvben.
2015. jan. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
62%
Az elbeszélő irodalommal ellentétben a vers olyan mint egy kis mennyiségű, de erős koncentrátum. Nyelvtani játékai, és rejtett üzenetei miatt nehézen olvasható, és megérteni is bajos, mert ahhoz idő, és intelligencia szükséges. Eszedbe se jusson befejezni a versírást, hisz azon kevesek közé tartozol akik még ki akarják használni a magyar anyanyelvünk adta lehetőségeket, és remélhetőleg értékes gondolatokat közölnek. Küldenél egyet?
2015. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak megerősítésnek írom, hogy legyen több válasz, mert már írták korábban:

Én személy szerint azért nem olvasok verseket mert én is jobban élvezem a folyamatos, cselekményes sztorikat.

Másik hogy annak ellenére hogy nyelvszakon vagyok (angol) és elég erősen vannak irodalom óráim (brit, amerikai irodalom), hiába tartom érdekesnek az elemzéseket, egyszerűen nincs érzékem ahhoz, hogy értelmezzem a verseket. Ez is csak arra igaz, ami inkább az író nézeteit írja le, pl társadalomkritika, vagy életfelfogás, stb.

A romantikusat ahol ugyanazt a dologt írja le nem tudom hány soron keresztül csak különböző szimbólumokkal meg metaforákkal, stb, azt meg nagyon unalmasnak találom.

Felgyorsult a világ, az emberek nem szívesen olvasnak egy olyasmit sorokon keresztül, amit egy mondatban is ki lehet fejezni.


De szerintem se hagyd abba. Van aki még mindig szereti a verseket, és ha te így tudod kifejezni a kreativitásodat, akkor csináld.

2015. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én régen szerettem a verseket, aztán becsapott a ménkű, a verselemzés a suliban. Na, miután vettük a verselemzést és verset olvastam, minden sorban csak az alliterációkat, metaforákat, hasonlatokat láttam, és a mű elvesztette a jelentőségét. Vannak dolgok, amikről ha beszélünk, elvesztik a varázsukat.
2015. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szeretem is olvasni és irok is. A régi nagy költőink verseit elég nehéz értelmezni,,, egy "amatőr" vers viszont lehet könnyed és szórakoztató,
szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!