Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem írni egy sztorit....

Elkezdtem írni egy sztorit. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
[link]
2014. dec. 18. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de szedd le! Nekem is voltak fenn novelláim, de rájöttem, ha valakinek van ismeretsége, simán kiadathatja akár a tudtom nélkül is.
2014. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Blogról lopni? Ennél lejebb kevés dolog van... De ne szedje le. Sőt, ezek után pláne ne! Ellopják? Ha a szerző nem tudja meg, nem fáj (aki ellopta, az meg úgysem tud vele mit kezdeni), ha megtudja, mindössze két nap, hogy a lopott mű lekerüljön a netről és aki plagizált örökre kitiltást nyerjen az adott helyről. Ebbe beleértendő az adminok, szerkesztők karácsonyi bejgli miatti kómája, áramkimaradás, szerverleállás, DDoS támadás és a nukleáris kacsák inváziója is.

Ott a dátum a fejlécben. Ha megtudja, hogy valaki lenyúlta a művet, megkeresi az illetőt, hogy szedje le - ha magánblogon tette. Ha fityiszt mutat, blogfenntartó, kérdés nélkül törlik az egész blogját annak, aki lopott. Ha nem magánblog, hanem pl. amatőr írói oldal, nem kell udvariaskodni, egyből az admingárdához fordul, hogy itt az eredeti, ott a másolat, utóbbinak a beérkezési dátumát is látják (ha nem nyilvános), nem kérdés, kinek van igaza. Ha mailben teszi, és a címek nem egyeznek, több bizonyíték nem nagyon kell. Ha régi, megbízható tag, esetleg csak rejtik a művet és utánakérdeznek, hogy őszintén, mi ez az egész, de könnyen lebuktatható az illető, ha valóban nem az övé a mű.

(Persze lehet vaktában vádaskodni másokra, ha egyazon művet több névvel rak fel több oldalra, de ilyenkor seperc alatt kiderül, ha a két szerző egy és ugyanaz. Sőt, ha az adminnak nagyon sok ideje van, kikerülés előtt ellenőrzi, hogy a mű fent van-e a neten más szerzői névvel.)

Könyvig nem jut el lenyúlt szöveg. A tudományban szokás a plágiumkereső használata, de ha egy kiadó pénzt invesztál valamibe, ott előtte alaposan utánanéz, hogy jogilag minden rendben van-e. Ha ugyanis kiderül, hogy nem azé a szerzőség, aki állítja (és nem ghost writerrel van dolgunk), borítékolhatják a vesztes pert.

2014. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Tetszik!
2015. jan. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!