Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti szoktatok számítógépen...

Ti szoktatok számítógépen könyvet olvasni?

Figyelt kérdés
Nekem a monitoron egy kicsit hamarabb elszokott fáradni a szemem, tovább tart elolvasni egy ezeroldalas regényt.

2014. dec. 5. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát, az első 3 Trónok harca kötetet gépen olvastam, valóban fárasztó volt :D Meg pl. az Arany virágcserepet is, amikor nem volt időm elmenni a könyvtárba, és másnapra el kellett olvasni. Szóval volt rá példa párszor, igen, de tényleg nem kényelmes sem az, hogy ott ülök, sem az, ahogy belevilágít a szemembe a gép.


Aztán vettem egy Kindle paperwhite-ot, és életem egyik legjobb befektetése volt, ha van lehetőséged, karácsonyra kérj egy ilyet, ha sokat olvasol. Sötét buszon, este villanyoltás után is látok, kényelmesen, fekve tudok olvasni, nem kell zsonglőrködnöm a hatalmas könyvekkel az ágyban. Kb. amit akarok, azt le tudom tölteni, nem kell elmennem a könyvtárba, a legújabb könyveknél a várólistára feliratkozni...Mivel állítható a fényereje, és ezzel az ink technológiával készül, ezért nem is zavarja a szemem egyáltalán.

2014. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha egy mód van rá, akkor nem teszem, mert nem jó a szemnek. De szeretek pl. buszon olvasni (mondjuk ez sem jó a szemnek:)), és akkor táblagépen olvasok e-bookot.
2014. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem; utálok képernyőről olvasni. Inkább meghozatom a könyvet a világ végéről is. :)
2014. dec. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első,

Azt mondod, hogy megéri befektetni egy ilyen ebook olvasóba?

2014. dec. 5. 13:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, hogy világítósba éri-e meg befektetni, azt te tudod, mivel én rengeteget utazom a sötét buszon, koliban laktam, ezért nekem nagyon megérte. Nyilván drágább, mint a sima. De egy sima is nagyon jó lehet, a gépnél biztosan jobb :D Tényleg olyan, mint egy könyv, nincsenek pixelek, csak a szöveg :)
2014. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor már csak a típust kell kiválasztanom.
2014. dec. 5. 13:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Laptopomon szoktam olvasni, a fényerőt le kell venni, de nem olyan rossz. Előnye a papírkönyvekkel szemben, hogy a vastagabb köteteket nem kell tartani, én ugyanis háton fekve olvasok, a könyv a kezemben van.
2014. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan könyvről van szó, amit nem tudok beszerezni/nincs pénzem, de nagyon érdekel, akkor igen. Amúgy papírpárti vagyok, de az ebookoktól sem zárkózom el.
2014. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Inkább e-book olvasó, az e-ink technológia sokkal jobb minőségében is, neked is. A montoron, háttérvilágítással olvasva hamar elfárad a szem, nekem a fejem is szokott tőle fájni. Ha tehetem, ezért nem olvasok monitoron, bár könyvolvasóm még nincs. (Szüleimnél van, ég és föld a monitorhoz képest.)
2014. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Karácsonyra akkor beszerzek egyet. A neten már találtam is rengeteg olyan könyvet pdf-be/epub-ba, amit nem találtam sehol rendes könyvben. Nagyon jó ötlet ez az ebook!
2014. dec. 5. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!