Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyar v angol kornyezetben...

Magyar v angol kornyezetben jatszodo konyvet erdemesebb irni manapsag?

Figyelt kérdés

A sztori megvan, egy ujsagironorol szolna, aki erdekes helyzetekbe keveredik a munkaja soran + maganeleti szal.

Nemzetkozi viszonylatban pl Amerika, tobb a lehetoseg, kerulhetne sivatagba, buvarkodhat, stb, es nagyobb az esely a nemzetkozi konyvpiaci sikerre, viszont magyar kornyezetben - bar a lehetosegek szukebbek, de ott rejlik a magyar megfilmesites lehetosege.

Otletek?



2014. nov. 20. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egy külföldi helyszín elég lenne a nemzetközi könyvpiachoz akkor szinte minden magyar író könyve kint lenne...

Először is ki kell adatnod(ha elakarsz érni vele akkor a magán kiadás felejtős dolog), de ezelőtt rengeteg munka vár majd rád és a szerkesztőre. Ha kivan adva a könyv akkor meg kell nézni, hogy hogyan fogadja a piac, ha sikeres vagy talán kikerülsz nemzetközi könyvhetekre és lefordítják a könyvedet, viszont ezek nagyrészt beajánlás szinten mennek így rengeteget számítanak a kapcsolatok és az, hogy melyik kiadónál jelent meg a könyv.

Amúgy attól, hogy külföldön játszódik a történet még simán megfilmesíthetnék magyarul. Nem ártana, ha egy kicsit utána járnál a dolgoknak.

2014. nov. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

És magyar környezetben is simán megfilmesíthetnék külföldön. Ez hol akadály?

Kicsit lazíts, még el sem kezdted a regényt, de már a nemzetközi sikerekben és a megfilmesítésben gondolkozol. Előbb érj el a történet végéig, utána kezdhetsz gondolkozni egyáltalán kiadáson. De az még hosszú út.


Az első pont a lényges, minden mást hagyj: valóban, nemzetközi szinten mások az arányok, akár egzotikus helyszíneket is behozhatsz. Ez magyar újságírónál is előfordulhat, bár ha országhatáron belül maradsz, kevesebb a lehetőség ilyenre (ettől még lehet külföldi tudósító!). A magyar környezet más dolgokat követel meg, komolyabb probléma lehet mondjuk a forráshiány egy újságnál, mint pl. egy amerikai lapnál. Visszanyúlhatsz a bevált klisékhez, mert "ez Amerika". Pont emiatt egy magyar környezetben játszódó történet talán jobb ötlet lenne, de ha azon múlik, hogy a hölgy nem mehet ki hivatalból búvárkodni egyet a sivatagba, mert ő a mucsaröcsögei Helyi Lap munkatársa, és arra nincs pénz, hogy lecseréljék a számítógépet az irodában, akkor azért gondold végig, hogy ennyitől lesz jó és működőképes egy történet?

2014. nov. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Még bele se kezdtél, de már világsiker vagy megfilmesített... Mi lenne, ha először megírnád? Elég nagy eséllyel be sem fejezed majd, főleg, ha első próbálkozás.


Egyébként meg a sztori adja a helyszínt, megvannak benne a különböző kritériumok, aminek meg kell felelnie a környezetnek.

Természetesen jól kell ismerni a világot, ahová helyezed a történetet.

2014. nov. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fenti válaszadóknak igaza van, egy dologgal egészíteném ki: írni csak olyan helyszínről érdemes, amit jól ismersz. Ha nem éltél angol nyelvterületen, akkor a magyar környezet "biztonságosabb", kisebb eséllyel szaladsz bele valami olyan hibába, ami tönkreteszi a könyved háttérvilágát.


Egy példa a kortárs irodalomból, hogy mire gondolok: a "Cleadur: Dobszó a ködben" című regény egészen jó lenne, ha az írója tudta volna, milyen komolyan veszik Amerikában a kiskorúak alkoholizálását (kb., mint nálunk a drogozást). Mivel azonban nem tudta, a szereplői úgy isznak, mint a magyar tinik, és erre folyton emlékezteti is az olvasót, elrontva a történet világának hitelét. Az ilyen és hasonló apró hibákba szinte lehetetlen nem belefutni, ha olyan helyszínről írsz, amiről nincs közvetlen tapasztalatod.

2014. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én hülyét kapok az olyan könyvektől, amiről lesír, hogy ménőzesből nyugatra tette az író, de az alapvető kutatást sem végezte el. Múltkor levettem egy könyvtárban egy regényt a polcról, rögtön az első oldalon kapunk egy leírást Londonról, ahol piros trolibuszok viszik haza az embereket délután a munkából. Oké apróság, de Nagy-Britanniában az összes trolibuszhálózatot felszámolták! Ha egy ilyen alap dolognak nem néz utána az író, akkor a többi részét miért fogadjam el hitelesnek?

De ez csak egy példa, nagy kedvencem még a Twilight szériából Cullenék nyaralószigete Brazília nyugati partjainál!!!! Szegény Brazíliát sok oldalról övezi víz, de pont nyugatról nem...

Szóval vagy te találj ki egy világot, vagy olyanról írj, amit ismersz, vagy nagyon alaposan kutass a témában, sok író szerint két-három év kell ahhoz, hogy alaposan megismerkedj egy olyan környezettel, ahol korábban nem voltál járatos, és ezt a véleményt osztom.

Én tavaly márciusban határoztam el, hogy írok egy könyvet, amiben a repülésnek fontos szerepe van, na most azóta kiolvastam úgy 25 könyvet a repüléssel kapcsolatban, játszottam három repülőszimulátor programmal, megnéztem a youtube-on több teljes fel és leszállást különböző gépek pilótafülkéjéből, beszélgettem egy mezőgazdasági pilótával, de még egy sort sem írtam! Igaz egy repülőgépet lassan már el tudnék vezetni :-D

2014. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, utolsó, de csak környezetismeretre nem lehet jó regényt alapozni. Persze az is kell, mert eleve gyengécske műnél még egy pont, ami ronthat a megítélésén. Bár Dumas is összekeverte a párizsi utcákat, pedig azért szép kutatómunkát végzett A három testőrhöz, és Ecot is leszúrta az egyik olvasója, hogy kihagyott egy utcai tűzesetet, azért mégsem emiatt emlékszünk rájuk. Ellenpélda, hogy olvastam egy NY Times bestseller #1-et, valami krimi, őslakos New York-i szerzőtől. A helyszínrajzzal semmi gond nem volt, minden más viszont elbizonytalanított, hogy ha ez az eladási lista élére került, akkor a könyvpiac nemhogy bajban van, de egyenesen halott. Ötven oldalig bírtam, letettem. Akkor már inkább Brazília nyugati partjai mellett ringó kis szigetek. :) (Nem mintha Cullenék története annyira vonzana, nem azért...)
2014. nov. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!