Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leírnátok a véleményeteket a...

Leírnátok a véleményeteket a blogomról? (könyvkritika és könyvajánlás)

Figyelt kérdés
Még nagyon új, még csak szépítgetem, javítgatom, de szerintem a tartalmi részről lehet írni. Pozitív, negatív kritikát szívesen várok, csak őszintén.

2014. okt. 20. 18:03
 1/10 A kérdező kommentje:
2014. okt. 20. 18:12
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem annyira tetszik, és ilyenből már egyre több van, és mindegyik kb ilyen. Szerintem a saját szavaiddal írd le a tartalmát az egyes könyveknek, és boncolgasd mélyebben a témát, ne úgy, hogy csak átsiklasz minden fölött, mivel így egy kissé összecsapottnak tűnik.
2014. okt. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy szántál a blogomra egy kis időt, lenne pár kérdésem hozzád.

Hogy érted, hogy a saját szavaimmal írjam le a tartalmát? Spoilerezésre gondolsz?

2014. okt. 20. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem dehogy. Csak egy kicsit bővebben írod le, mondjuk "ez a rész nagyon vicces volt", meg ilyenek. Aztán pl ilyet is láttam, hogy odaírod, hogy SPOILER!!! és ott leírod úgy, hogy már az egészet, a végét is érzelmekkel társítod.
2014. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon építőjellegű a kritikád!:) Várom a további véleményeket!
2014. okt. 20. 19:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig túl tinilányos. Olvasok könyv kritikákat a goodreads.com-on, segítenek a könyvek kiválasztásában, de nem követek olyan embereket, akik tipikus hype-olt tizenéves lányok kedvenceiről, vagy kötelező olvasmányokról írnak. Ez akkor lenne érdekesebb, ha olvasnál minden témakörben és stílusban. John Greent agyondícsérő kritika már millió van.

Az írásod nem jobb a korodbeli többi emberénél, szóval ez sem vonzz különösebben.

Maga a kritika nem sokat mondott nekem. Egyszerűen nem elég részletes, csak annyit sikerült megtudnom, hogy tetszett neked egy könyv, aminek te vagy a célközönsége és a korodbeli lányok szinte kívétel nélkül imádják. Engem nem győztél meg.


Összességében nem azt mondom, hogy ne folytasd, de ez eddig nem egy olyan szintű blog, amit mindenképp követni akarnék, mert semmi különöset nem ad. (Viszont legalább átlátható. Sok kamasz blogja agyoncsicsázott és bántja az ember szemét. Ez pont egy teljesen jól olvasható.)

2014. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha te tudnád, nekem most mennyit segítettél! :)

Őszintén megfogadom a tanácsod! Tudod, olvasok én minden félét (Légy jó mindhalálig, Viktoria Cope naplója, Gyönyörű sorscsapás, A beavatott, Tanár úr kérem, Polaroidok), csak épp arra gondoltam, hogy ez egy olyan könyv, amivel jól ellehet indítani egy blogot.

Mindenképp hasznosítom a tanácsaitokat, egyszerűen csak azért gondoltam, hogy ennyi elég egy könyvről, mert utálom a spoilerezést, ha ki is van írva, hogy cselekményleírás, a kíváncsiság leteper, szóval nem tudok ellenállni, hogy ne olvassam el. :D Persze, ez nem mindenkinél így van.

Nagyon szépen köszönöm nektek, hogy szántatok rám időt! Ha van kedvetek, kövessétek a blogot, ma elvileg jön egy újabb kritika. :-)

Várom a további válaszokat!

2014. okt. 21. 17:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Közben gondolkoztam és eszembe jutott pár dolog.


- Fantasy és sci-fi kritikákat! Nem csak kamaszoknak való könyveket. Ami engem most pillanatnyilag nagyon érdekelne, az pl. Ben Aaronovitchtól a Peter Grant sorozat, Lukyanenko könyvei, vagy mondjuk Scott Lynch Gentleman Bastards könyvei (főleg a második és harmadik). Így te is elkezded kitágítani a saját érdeklődésedet és talán más kamaszlány is kedvet kap.

- Amikor írod a kritikát, akkor ha nem is akarod leírni magát a történetet, legalább azt, hogy mi a témája, mit szimbolizál, mennyire eredeti. Fejtsd ki ezeket a dolgokat. Nem a történet konkrét leírása kell, de mondjuk hogy a karakterek milyen típusba tartoznak.

- Ha majd lesz több kritika, akkor kösd össze őket. "Ha tetszett ez, akkor tetszhet ez, meg ez, meg ez, mert hasonlóak." Csinálj címkéket, pl. romantikus, sci-fi, különböző korosztályok. Egy könyv értelem szerűen több címke alá tartozik. Ezeket tedd oda jobbra, szóval akit mondjuk egy bizonyos műfaj érdekel, az csak rákattint és már látja is.

- Légy nagyon, nagyon őszinte. Ha egy könyv tetszett, akkor is írd le a negatív dolgokat róla. Mondjuk hogy volt a közepén 50 oldal, ami kicsit lassú volt. Vagy hogy a főszereplő volt a legkevésbé érdekes, többet akarsz látni a mellékszereplőkből. Szintén igaz azokra a könyvekre, amik nem tetszettek, de van bennük jó dolog. Mondjuk unalmas volt a cselekmény, de érdekes avilág, amiben játszódik. Ne legyenek egyoldalúak a kritikák. Legyenek objektív elemek a kritikáidban, mert lehet, hogy van olyan ember, akinek nem tetszik, ami neked igen és ha csak azt írod, hogy szerinted ez egy fantasztikus könyv volt, akkor belekezd é nem fogja szeretni.

2014. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez jó ötlet! Nagyon aranyosak vagytok! Értékelem, hogy ennyi időt szántok rá, próbálok minél több tanácsot megfogadni. :)
2014. okt. 21. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz, egyetértek viszont azzal hogy részletesebben kéne írnod a kritikákat.


És semmiképpen se csak tinikönyvekről írj, nem mondom hogy olvasd ki a Trónok Harcát most rögtön (azért belekezdhetsz ;) ) , de valami olyasmi is kéne amit nem egy tipikus kamasz lány olvasgat. Pl Abarat, Korbács, Isaac Asimov sci-fijei és még sorolhatnám. Ha ajánlást szeretnél, én tudok még mondani neked kötetenként 800-1000 oldalas high-fantasy regényeket, vagy egy rakás sci-fi antológiát, én is tizenéves lány vagyok ugyan de egy kicsit más érdeklődéssel mint a többség.

2015. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!