Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretanék 13-14 éves korosztá...

Szeretanék 13-14 éves korosztálynak jó könyvet. Ajánlana valaki? .

Figyelt kérdés

Cím, író és hogy miért tettszett

Előre is köszönöm.



2014. okt. 13. 21:50
 1/4 anonim válasza:
Fiúnak vagy lánynak? Szinte két külön világ!
2014. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 éves lány vagyok.

A kedvenc könyvem Az Útveszrő.

Írója James Dashner.

Én nem szeretem a lányos könyveket, nekem az jön be, ha izgultahot, hogy mi fog történni és a könyvet olvasva végig izgultam.

Egy fiuról szól, aki bekerül egy 60 fiuból álló csapatba, egy labirintus közepén, a Tisztáson.

Nagyon érdekes csak ajánlani tudom, és film is van a könyv alapnán.

2014. okt. 14. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan 16 éves vagyok, de a legtöbb könyvet, amit szeretek, te is nyugodtan elolvashatod.

Az abszolút első hely a listámon a Harry Potter-sorozaté. Gondolom tudod, hogy J.K. Rowling írta. Hogy miért szeretem? Igazából nem is tudom, csak úgy szeretem. :D

A második a Percy Jackson és az olimposziak valamint az Olimposz hősei sorozatok, amiket Rick Riordan írt. Az utóbbi az előző folytatása, és még csak az első része jelent meg magyarul, de ha jól beszélsz angolul a neten megtalálod a többi részt is. Azért szeretem, mert egészen kicsi korom óta imádom a görög mitológiát, és ez a két sorozat szorosan kapcsolódik hozzá.

Harmadik helyen az Éhezők viadala áll Suzanne Collinstól. Ezt azért kezdtem el olvasni, mert a legjobb barátnőm el akart vinni a filmre, és gondoltam elolvasom, hogy képben legyek. Aztán megszerettem, és már minden részét többször is olvastam. :)

Negyedik az Egy különc srác feljegyzései Stephen Chboskytól, amit azért szeretek, mert nagyon sokszor ugyanazt érzem, amit Charlie leír. Ez volt az első könyv, aminél ezt éreztem.

Az ötödik A Végzet ereklyéi, a Pokoli szerkezetek és a Bane krónikák Cassandra Clare-től. Ezzel is úgy vagyok, mint a Harry Potterrel: szeretem, mert szeretem. :)

Mindenképpen ajánlom még Meg Cabot könyveit. Lényegében nem is tudnék választani közülük, annyira jó mind. csak, hogy néhány példát említsek: A neveletlen hercegnő naplója, A mediátor, Hívószám 1-800, Egy igazi amerikai lány, Misztikus szerelem, stb.

Ó, és nagy kedvencem még Catherine Jinks Nina és az anonim vámpírok klubja című könyve, ami azért tetszett, mert ebben végre nem a klasszikus értelemben vett csodaszép, szupererős, szupergyors vámpírok vannak. :) (Le Edward Cullennel!)

16/l

2014. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ mindenkinek és elolvasom az ajánlot könyveket. A Hary Pottert már olvastam és neekem is nagyon tetszett.
2014. okt. 17. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!