Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék megismerkedni...

LOVEinPEACE kérdése:

Szeretnék megismerkedni Asimov műveivel, leginkább az Alapítvány érdekel, de minden más is. Milyen sorrendben javasolnátok Asimov könyveinek olvasását?

Figyelt kérdés
Amiatt kérdezem ezt, hogy Asimov utólag írta meg bizonyos könyveinek előzményeit, illetve kidolgozott addig ki nem fejtett eseményeket, kibontott világokat, stb.

2014. szept. 18. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem igazán állítottam fel sorrendet, de szerintem ne az Alapítvánnyal kezd, akárhogy is döntesz, érdemes elolvasni őket.
2014. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért nem ajánlod, hogy azzal kezdjem? És akkor mivel? :)

Igazából szívesen látnék valakitől egy 5-10 címből álló listát, mert belekeveredek ezekbe, hogy Előjáték az Alapítványhoz, meg Alapítvány trilógia (javított)... (Szerintem be fog jönni nekem Asimov, már régóta készülök rá.)

2014. szept. 18. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd az Én a robot novellákkal. Aztán talán a Hajnalbolygó robotjaival. Utána jöhet az Alapítvány előtt, és talán ennek folytatása. Bár azt már nem olvastam. Ezután pedig jöhetnek sorban az Alapítvány könyvek. Igazából az első 2 ajánlottamat nem muszáj, de vannak az egész történet végén utalások, illetve ott világosodik meg pár dolog.
2014. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségedet, és a hozzá fűzött magyarázatokat! :)
2014. szept. 24. 12:17
 5/8 Meshka666 válasza:

Robottörténetek

Acélbarlangok

A mezítelen nap

A Hajnal bolygó robotjai

Robotok és birodalom

Csillagok akár a por

Az űr Áramlatai

Kavics az égben

Az Alapítvány előtt

Előjáték az Alapítványhoz

Alapítvány

Alapítvány és Birodalom

Második alapítvány

Az Alapítvány Pereme

Alapítvány és Föld.

2014. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm!!! :-*

;-)

2014. szept. 26. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, valóban az a kronológiai sorrend, ahogyan előttem írták, de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy feltétlenül ebben a sorrendben is érdemes elolvasni őket!


1. Robottörténetek

Acélbarlangok

A mezítelen nap

A Hajnal bolygó robotjai

Robotok és birodalom

------------------

2. Csillagok akár a por

Az űr Áramlatai

Kavics az égben

------------------

3. Az Alapítvány előtt

Előjáték az Alapítványhoz

------------------

4. Alapítvány

Alapítvány és Birodalom

Második alapítvány

------------------

5. Az Alapítvány pereme

Alapítvány és Föld


A regényekben két teljesen különálló cselekményszálat dolgozott össze Asimov, az egyik az Alapítvány-regények (4.), a másik a robotregények (1.). Ezt a két szálat egyesíti az Asimov által időben jóval később megírt 5. és a 3. (A 2. csoportban lévő regények csak ugyanabban az univerzumban játszódnak, de nem kötődnek annyira szervesen a fősztorihoz.)


Sokféle sorrendben lehet élvezni a történetet, akár ugrálva az 1. és a 4-5. között is. Miután a 4-5. a múlt kutatásáról szól, így annak is megvan a varázsa, ha olvastad már előtte az egész 1. sorozatot, és annak is, ha nem, hiszen akkor a szereplőkkel együtt fedezheted fel az előzményeket.:)


Én a helyedben ezt a sorrendet követném:

4.

1.

5.

3.

2.


De igazából csak az az egy a lényeg, hogy az 1. és a 4-5. csoporton belül szigorúan sorrendben haladj.

2014. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, szóval az 5. szól a múlt kutatásáról.:)
2014. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!