Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King: AZ című könyvérő...

Stephen King: AZ című könyvéről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
én most tartok az első kötet háromnegyedénél... óriási csalódás... nem értem miért kell ennyire húzni, mint a rétestésztát... nem annyira szeretem King stílusát, viszont elolvastam nyáron tőle A ragyogást, és elismerem, hogy tud valamit... nagyon ismeri az emberek félelmeit, jól tud témát választani és eladni a könyveit. ezek azok, amiket bírok benne. a stílusát nem annyira, de A ragyogás után el akartam olvasni az Az-t, hát kezdem megbánni hogy megvettem. nektek milyen élményetek volt? lehet, hogy változik még a véleményem a könyvvel kapcsolatban?

2014. szept. 16. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok kimondottan King rajongó, de A ragyogás és A Talizmán a kedvenc könyveim között van,a Dolores is tetszik ellenben az AZ-t nagyon untam, nem tudtam elolvasni. Eljutottam ugyan a második kötetig, de feladtam.

2014. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :S félek én is erre a sorsra jutok :(
2014. szept. 16. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a kultúrálatlan egyének közé tartozom, szóval nem tudom milyen a könyv ,de a filmet ajánlom ha még nem láttad, az nem unalmas. Persze ez csak a saját véleményem.
2014. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
miért lennél kultUrálatlan? :) de köszi, meg fogom nézni :)
2014. szept. 17. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó könyv. :) King stílusa meg már csak ilyen, szeret nagyon körbejárni egy témát és rengeteget írni róla. Szerintem minden részletnek megvolt a maga helye a regényben - bár én ezt kifejezettem szeretem is, engem soha nem untat velük.

Amit leírtál, az alapján a novellásköteteit ajánlom neked, mert azokban nem bontakozik ki annyira (vagy hogy mondjam :D ), viszont így is éppen eléggé ütősek. Pl. amik szerintem nagyon jók:

- Napnyugta után

- Világnagy strand

Meg az összes többi. :)

2014. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett a regény. Azóta is messze kikerülöm a csatornákat.....:D kiráz tőlük a hideg, a bohócokat meg egyenesen utálom....szóval volt rám hatása rendesen. Egyébként Anyósom kedvenc könyve a szerzőtől. Mindketten nagy King fanok vagyunk, és ehhez hozzájön még a férjem is:)
2014. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A novellái közül a Túlélő típust olvasd el, a Csontkollekcióban van. Szerintem nagyon durva.
2014. szept. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na hát... elolvastam és a filmet is megnéztem. A filmet elintézem annyival, hogy: egy szutyok volt, ha a 21.században készítenék el, jobb lenne. És a könyv... King mindig meg tud lepni. Az egész könyvről összességében az a véleményem, hogy meg lehetett volna írni 800 oldalban is és máris egy kötetbe belefér és az olvasó se unja magát és könnyebben veszi a kezébe a 2. kötetet. A második kötet azonban már folyamatosan fenntartotta az érdeklődésem (az első kötetet egy hónapig olvastam, a másodikat 1,5 alatt kiolvastam, és nem azért, mert rövidebb volt, hanem a fent leírt okból). Nagyon tetszett a befejezés!! Zseniális, agyament és váratlan. Ez volt a harmadik könyv Kingtől, amit elolvastam. A Cujoval kezdtem, de azt nagyon gyengének találtam. Így egy évre félretettem King-et. A nyáron elolvastam A ragyogást és most az Az-t. E kettőnél olvasás közben, mikor majd' kiestek a szemeim az izgalomtól, meglepettségtől vagy a sokktól, gyakran hangosan kimondtam: BETEG EZ AZ EMBER!!! EZ AZ ÍRÓ IDIÓTA! Jó értelemben. És amerikai értelemben. A következő King-könyvről, amit elolvasok, akkor fogom tudni, hogy tetszett, ha ez fenti két mondat újra elhagyja a számat. Megérte végigszenvednem magam az első köteten, hogy a másodikat elolvastam. Köszönöm az élményt!
2014. okt. 19. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett a film igaz rá tesz az is, hogy mikor láttam kis fiatal kölök voltam és nagyon félelmetes volt.:D
2014. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!