Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha választhatnátok, melyik...

Ha választhatnátok, melyik könyvet választanátok kötelező olvasmánynak? Miért?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 09:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Loe - Doppler


természetesen inkább a nagyobb gyerekeknek (8-9. körül)

2014. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk volt egy szabadon választható kötelező (Harry Potter/Gyűrűk Ura/Cooper-féle indiánkönyvek közül egy), édesapám (irodalomtanár) pedig egy teljes mértékben szabadon választható kötelező olvasmányból szokott kérni nyári olvasónaplót. Ha nem ismeri a művet - volt ilyen, Harry Potter, Trónok Harca, Alkonyat, SzJG stb. -, akkor ő is elolvassa, legalább megismeri, mit szeretnek olvasni a mai diákok. Én is ezt támogatom, ment is egy zöld kéz az elsőnek.

Persze ezt a "kötelezően választható" könyvet a helyén kell kezelni. A többi kötelezőnél sem a direkt tartalmi kérdéseket kéne erőltetni, ennél meg pláne, főleg, hogy nem is lehet összehasonlítani pl. egy SzJG-t egy Zabhegyezővel (már csak a hosszuk miatt sem, most kérdezd ki a tartalmát a kettőnek...). Édesapám olvasónaplót kér, ahogy írtam, nekünk a tanárunk egy jobb ötletet talált ki: érvelés (esszé). Győzd meg a "másik tábort", hogy az általad választott művet (is) érdemes elolvasni. Ez mélyebb megértést kíván.

2014. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
1-es: hogyhogy a gyerek válassza ki, amikor nem is ismeri a műveket? Majd ő döntse el, hogy melyik értékes, melyik nem? Lehet, az első 30 oldal nem is tetszik neki, de ha tovább olvassa, rájön,hogy nagyszerű könyv van a kezében.
2014. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
13. igen,a gyerek döntse el hogy SZÁMÁRA mi az értékes,mert a kötelező olvasmányok minden,de a gyerek számára egyáltalán nem értékes,és hülyeség a gyerekekkel felnőtt regényeket olvastatni
2014. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
SZJG-t sajnos már betették kötelező olvasmánynak, legalábbis egy részletet belőle. Ez mondjuk elég nagy hiba, szerintem. Attól, hogy jó könyv meg kikapcsolja az agyat és elkezdenek miatta olvasni a diákok, tanulhatnak egy kicsit az élet szituációiról, még grammatikailag és stilisztikailag igen silány műről van szó. Van nagyon sok könyv, amit be lehetne kötelező olvasmánynak, csak szerintem, aki ezeket összeállítja, annak nincs gyereke. Mert most őszintén, ki az, aki elolvas általános iskolásként egy Gárdonyit vagy Jókait? Viszont középiskolásként simán...Amit én beletennék a kötelező olvasmányok listájába az A kisherceg. Nagyon szép, gyermeknyelven írt történet, melybe komoly mondanivalót csempész. Múltkor láttam egy kislányt a bolhapiacon, általános iskolás forma volt, anyukája pár száz forintért megvette neki ezt a könyvet. Azonnal el akarta kezdeni olvasni, még rá is lett szólva, hogy azért ne az utcán. Nagyon cuki volt :)))
2014. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%
#12 Édesapád nagyon jó tanár lehet, bár ő lenne az irodalomtanárom! Nekem 14 évesen el kellett olvasnom az Illiászt, amit valószínűleg 4-5 évvel később (most) tudtam volna értékelni, de akkor egy szót nem értettem belőle és a dolgozatot is úgy írtam meg, hogy az interneten kerestem egy összefoglalást és azt tanultam meg.18/l
2014. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14-es: lehet, hogy sok könyv nem a gyerek fejlődési szintjéhez mért, amit elolvastatnak vele, de ha ő választaná ki, hogy mi az, ami számára hasznos, egyrészt fogalma sincs, milyen a választék, és megragadna egy gyermekes szinten, sosem tudná meg, ki az a Goethe, például.
2014. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Sartre : Egy vezér gyermekkora elolvasása nélkül én az érettségizést sem engedném kisfiam
2014. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18%
Úgy cakk pakk Stephen King-et kötelezővé tenném. Azért mert ugyan sok író műveit olvasom, de olyan szintű tehetséggel mint ő még soha nem találkoztam. Pedig valóban több kedvencem van, az ő művei mégis kiemelkednek a többi közül.
2014. szept. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%
13-as: Ma már létezik internet, és a gyerekek se némák, tudnak kérdezni. Megnézném, melyik az az ember, aki a könyveit nem saját maga választja, a könyvek hátulján pont erre jó az ismertető.
2014. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!