Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha választhatnátok, melyik...

Ha választhatnátok, melyik könyvet választanátok kötelező olvasmánynak? Miért?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 09:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a kötelező olvasmányt szabadon kellene hogy megválaszthassa a diák.
2014. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
+1 az elsőnek.
2014. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem második osztályban (ált. iskola) az egyik Jacqueline Wilson könyvet kellene berakni. (Mondjuk a Tracy Beakert)

Azért, mert könnyű olvasmányok és egy ilyen korú gyerek jobban tud odafigyelni a gyerekeknek szánt könyvekre, mint pl a Vukra. (Személy szerint én nagyon unalmasnak találtam)

De későbbre az SzJG-t vagy valamelyik Lufit is kinevezném kötelezőnek.

13/L

2014. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Semmiképpen nem a ma divatos, irodalmilag értéktelen vacakokat.
2014. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Meg kéne adni egy oldalszámot, és annyit kéne elolvasniuk a diákoknak, majd véleményt formálni róla, bejött-e a számításuk, milyen változások voltak benne, idősebbeknek elvontabb kérdések pl. működőképes lenne-e egy olyan kapcsolat, társadalom stb.


Szóval tényleg elemezni, nem csak abból íratni, hogy milyen színű volt X szereplő ruhája. Sajnos Magyarországon nagyon a tartalmi dolgokra mennek rá nem a mondanivalóra; persze felnőtteknek szánt műveknél ez lehetetlen is lenne kisiskolás korban, amikor feladják őket.

2014. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Zabhegyező, Egy különc srác feljegyzései, alsóbb osztályokban Harry Potter, felsősöknek Bartemeaus-trilógia
2014. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

"De későbbre az SzJG-t vagy valamelyik Lufit is kinevezném kötelezőnek. " Szjg,ez most komoly?attól hogy neked az tetszik szerinted ez a megfelelő kötelező olvasmány a diákoknak?


alapból a kötelező olvasmányoknak az lenne a céljuk hogy olvassanak a gyerekek és megszerettessék velük az olvasást,és az évtizedek során elérték az ellenkezőjét,bárfó,mindenkinek magának kéne kiválasztani egy olyan olvasmányt amit tényleg elolvas a gyerek,még ha ez egy gyűrűk ura vagy egy harry potter,hiába nem tekintik irodalmi műnek a begyepesedd maradiaknak de legalább olvasnának valamit,mert annak nincs értelme hogy egy 12-13 éves gyereknek betesznek kötelezőnek egy kőszívű ember fiait ami egy bőven felnőtt olvasmány és a gyerek vagy átszenvedi úgy hogy alig érti meg a könyv lényegét,csak a történetét érti,vagy elolvassa rövidítettbe,aminek megint csak annyi értelme van hogy a történetét megérti

2014. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
SZJG? Szerintem a kötelező olvasmánynak élvezhetőnek és irodalmilag kiemelkedőnek kell lennie, és nem egy olyan könyvnek amit legfeljebb kiskamasz lányok tudnak értékelni emellett pedig nem árt ha van értelmes tartalma, szóval pocsék ötlet lenne kötelezővé tenni :D
2014. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

ha én tanár lennék, és szabad kezet kapnék a témában, akkor feladnék (szinte) minden stílusból egyet. Pl.: egy sci-fi-t, egy fantasy-t, egy romantikát, egy krimit, egy disztópiát, egy humorost, stb. Feladnám, hogy mindenki olvasson el legalább kettőt ezek közül, és miután elolvasta, írja le, hogy miért ezt a kettőt választotta, miért tetszik neki a fantasy, ha azt választotta, vagy a romantikát.

És természetes maguk a könyvek is hivogatóak lennének. Pl.: Csúfok trilógia, Alaska nyomában, Rejtő Jenő könyvek, Harry Potter, Gyűrük ura, Az éhezők viadala trilógia, stb.

De nekem az eddigi házilvasmányok közül a Pál utcai fiúl, Az egri csillagok és a Két koldusdiák, meg Tom Sawyer kalandjai kifejezetten tetszettek :)

13/L

2014. szept. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálunk azt csinálta az egyik tanárnő, hogy különböző műfajú könyvekből olvasott fel óra elején, így ha nem is tehette kötelezővé őket plusz jó jegyért elkérhettük azt a könyvet ami tetszett és írhattunk belőle dogát, volt olyan aki kiselőadást csinált abból, hogy miért érdemes elolvasni a könyvet, vagy miért jó az adott műfaj.
2014. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!