Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek lehet izgalmas...

Szerintetek lehet izgalmas egy ilyen regény?

Figyelt kérdés
Olyan, ami ha lineárisan, az időben előre haladó cselekménnyel lenne megírva nem lenne izgalmas, viszont, ha épp visszafelé olvasnád (értsd: a regény eleje a történet vége lenne), akkor is ugyanolyan unalmas lenne?
2014. júl. 27. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen fordulat feldobhatja, viszont ha csattanóra épült volna, akkor duplán unalmas lenne (hiszen rögtön lelövöd a poént). Nem egyszerű technika, aki ilyet profin kivitelez, annál a sztori sem egy laza semmiség, szóval én nem félnék. Vagy mindenképpen unalmas lesz, vagy sehogy sem lett volna az.

A másik lehetőség a mozaikos időrendiség, lineáris, de mégsem lineáris. Ennél elképzelhető olyan történetvezetés, ami önmagában teljesen más lenne, mint ebben a formában (akár egy unalmas sztoriból is lehet "izgalmas"). De ez megint nehéz, jól felépített, komolyan megszerkesztett vázlat kell hozzá és biztos kéz.


[Egyébként nem jut eszembe sem fordított, sem mozaikos időrenddel dolgozó regény, ahol az alapötlet lineráisan unalmas lett volna. Jó, más fogadtatásban részesül, de nem unalmas.]

2014. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Egyébként még a mozaikos időbeliségről nem hallottam. Ez olyasmit takar, hogy kiragadja pl. a regény eleje és vége felcserélődik, a közepe meg marad? Vagyis na... ha mondjuk valaki 12 hónapot egy-egy hónapra oszt fel, akkor ezek a hónapok egészként szerepelnek a könyvben, de nem lineárisan, hanem visszafelé? Viszont ami a hónapokon bell történik, az lineárisan halad előre?

Bocsi, ez csak egy tipp.

Ha nem találtam el, elmagyarázod, hogy ez mit jelent?



Amúgy igen, a csattanóra én is gondoltam, de akkor nyilván olyannak kell lennie a sztorinak, hogy az elején (vagyis a regény végén) legyen a csattanó.

2014. júl. 27. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Vonnegut: Ötös számú vágóhíd - alapmű, ha mozaikos időrendről van szó.
2014. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Memento című filmet, abból meríthetsz, hogy állj neki.
2014. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!