Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elhinnéd hogy egy könyvet...

Elhinnéd hogy egy könyvet olvasol?

Figyelt kérdés

17 vagyok és van egy jó történetem, amit úgy döntöttem papírra vettek egy könyv sorozatban, hogy mindenki megismerhesse. Lesz benne vicc izgalom, szerelem minden, ami kell. Csak nem tudom hogy azon a szinten, vagyok-e mint egy átlagos író, szóval írtam egy szösszenetet pár perccel ezelőtt egy a sztorimtól különböző meséhez. Aminél csak azzal törődtem, hogy minél irodalmibb legyen, ha lehet ezt így mondani:

Nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog ezt csak amolyan írói orgazmusnak szántam


A fájdalom túl erős volt. Túl hatalmas semmint egyedüli ember bírhatta volna. Egy már szívében összetört ember semmiképp. Elveszett lélek lettem bolyongva a sötétbe, nem hozva mást magammal csak kínt és kétséget. Így született egy döntés szikrája, egyszer csak pattant fejemben. Mint Jancsi és Juliska szétszórhatnám őket világba, akár csak az útszélen hagyott morzsákat, hátha valaki fölszedi, megtalálja és elbírálja a fájdalmamat helyettem. Homokzsákok, mint szívemen a kők úgy hullottak le aggályaim sötét bajaim síros üvegcseppjeim a porba. Széthagytam őket távolról figyelve elmenően, hiszen minden csomag könnyű lesz, ha van még más melléd, aki vigye. De darabokkal együtt mentek emlékeim is egyszer csak eltűntek akár hulló esőcseppek egy tajtékzó folyóban, szétfoszlottak messze a habokba és vele együtt a fájdalom is végre.

Esztendők teltek el, lapok sorra hullott ki a nagy könyvből mire elértem élet utam végét és ekkor fogalmazódót meg csak bennem elhallgatott kérdésemre a válasz: mindaz, ami történt, amit most hagyok hátra, az én teremtményem volt én alkottam ugyanakkora szerepem volt benne, mint a világegyetemben bujkáló sorsnak, ahogy ezek az egymáson őrlődő fogaskerekek egyre csak forognak, ki tudja mit mozgatva előre. Ha egy Isten bírálja a teremtményét magát helyezi a vádlottak padjára. És mint ilyen csak úgy változtathattam, rajta ha elfogadom, és ami még fontosabb rájönni, nincs a földön más aki felelős. Ami történt megtörtént. Őrültségnek tűnhet elsőre de, már csak úgy maradhattam a jelenben, ha előbb lecsendesítem a múltat. Tudva, hogy minden vándor úgy kezdi az utazást, hogy előbb hátra tekint, hogy csillapítsa kíváncsiságát. Ha elfogadom saját fiam, és lányomként kedvemre alakíthatom. De ahhoz vissza kell fordulnom, végig menni, ahonnan jöttem újra érezni a félelmet, haragot, zavaradottságot, ami oly sokáig nyomta vállamat. Nem lesz könnyű. De mint eddig is kicserzett ajkaimon rögtön megjelent a válasz: Ne aggódj szívem már csak egy emlék.



2014. júl. 15. 22:32
1 2
 1/11 tomix94 válasza:
Nagyon jó, csak kicsit egyszerűbben kellene fogalmaznod szerintem.
2014. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Elhinném. Nagyon jó, szófordulatokban gazdag olvasmány.

én nem tudnék ilyen dolgokat írni "Elveszett lélek lettem bolyongva a sötétbe, nem hozva mást magammal csak kínt és kétséget"

Hány éves vagy, ha szabad tudnom?

2014. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

párdon, elkerülte a figyelmemet. 17 éves vagy,

Nagy gratula csak így tovább!

2014. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem ennek semmi egybefüggő tartalma nincs.
2014. júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jól hangzik, mert egy olyan stílusban fogalmaztad, de tényleg nem látom értelmét a szövegnek. Egy csomó, egymás után pakolt mondat, melyek vagy összekapcsolódnak, vagy nem.

A helyesírásoddal nincs nagy baj. Egy-két elgépeléssel és vesszőhibával találkoztam, de bárkivel megesik. Mondjuk felsorolásból vesszőt kihagyni... Ez már egy csöppet gáz.

Remélem, az izgalmas, szerelmes, vicces könyvedet nem ebben a - szerintem - kissé hatásvadász stílusban fogod megírni!

2014. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szép, de engem a helyesírási hibák eléggé zavartak, ezért nézesd át majd valakivel.

Valamiért úgy érzem, hogy ez a stílus novellákban lenne csak jó, egy regénynél furcsa volna. Nem tudom, miért. :-)

Ha kész a regényed, és meg vagy elégedve vele, akkor indulj az Aranymosáson, és majd megláthatod, hogy a szerkesztőknek hogy tetszik.

2014. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Sok benne a tőmondat, és hiába van szépen megfogalmazva, de számomra elégé "semmilyen", olyan írás amit az ember unalmában, esetleg egy zavarosabb pillanatában papírra vet, hogy jobban átlássa a gondolatait.
2014. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elolvastam. De ha megkérdik miről szólt? Fogalmam sincs.

Túl van fogalmazva. Biztos van, akinek ez bejön, de engem lefáraszt. :)

2014. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
helyesírás, bakker
2014. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi az a kők?
2014. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!