Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Képtelen vagyok elolvasni egy...

Képtelen vagyok elolvasni egy könyvet. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék olvasni, de nem megy mert az elolvasott szöveget értelmeznem kell és így nagyon lassan haladok. Mindig megunom, fáraszt, aztán abba hagyom. Miért?
2014. júl. 15. 01:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint óriási könyvfan vagyok, és imádok olvasni, de még nem találkoztam ilyen problémával egyszer sem. Milyen könyveket olvasol? Lehet, hogy valami egyszerűvel kéne kezdeni, hogy hozzászokjon a szemed/agyad. :)
2014. júl. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

akik gyakorlatlanok az olvasásban azoknál fordul ez elõ... szövegértésnek hívják... sok olvasással és utána visszagondolással fejleszthetõ képesség...

biztosan olyat olvass ami érdekel is, és lassan, olvass el pl 10 oldalt naponta, de emészd azt meg a nap további részében, igy eljutsz majd pdáig, hogy napi 100-200 oldal értelmezésével sem lesz gondod... amúgy én fõsulin estem pofàra mikor életemben elolvastam 3 kötelezõt, fõsuliban meg egyik napról a másikra kellett elolvasnom több száz oldal szakmai halandzsàt és èrtelmezni azt...

2014. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rendesen tudsz olvasni? Úgy értem tananyagot, leckét, cikket stb., vagyis nem vagy diszlexiás vagy hasonló?
2014. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell az olvasást és szövegértést, idősebb fejjel már nehezebb, ha addig nem állt rá az agyad. Próbálj rövidebb, egyszerűbb és természetesen téged mindenképp érdeklő dolgokat olvasni, elsőre pl. novellákat, aztán ha rákapsz, majd jöhetnek a hosszabb, komolyabb művek is.
2014. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Diszlexia is lehet a háttérben, kevés olvasás... egyszerű szöveggel kezdd. Szokták javasolni a Harry Pottert, mert egyszerű a nyelvezete és könnyen érthető. Novellákat én elsőre nem javaslok, könnyű belefutni egy túl bonyolultba, a regényt egyszerűbb értelmezni.
2014. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mira4 ***** válasza:
Hàt szerintem a Harry Potter nagyon nagy kezdésnek szerintem viccessel kezd vagy talàn olyannal ami tényleg érdekel pl.: Egy Ropi Naplója, beastly, esetleg sírós: Szerelmem egy angyal
2014. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is igy voltam kb 11 éves koromig. Nekem pont a Harry Potter segített, az szerettette meg az olvasást.

Fiu vagy lány vagy? És hány éves?

2014. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, én is a Harry Potterrel voltam így mint az előttem szóló, csak én 23 évesen, uh bátran állítom, hogy nem kell gyereknek lenni ahhoz a könyvhöz, abszolút jó olvasmány bármilyen korban.
2014. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert vannak könyvek azok számára akik sokat olvastak és akik keveset. Gyerek - felnőtt általában. A könyvek tipikus sajátságas, hogy lassú a történet vezetés komplikált és kevéssbé figyel kápráztatásra azaz hogy minden ponton szórakoztasson, amin a filmeken felnőtt fiatalok unalmasnak találhatnak. A legjobb mód, hogy ezeket is élvezhessed, olyan könyveket keresni, ahol egyszerű a nyelvezette, korodbeli (nem a némó kapitány mondjuk ami ha fiatalabban olvastam volna unalmas lenne) és pörgösebbb a cselekménye. Olvas Darren Shan bármelyik könyvét, A hobbitot amit Tolkien a kislányának írt, olvasd végig a Harry Potter sorozatot (én már vagy hatszor túlvagyok rajta).
2014. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azóta már három könyvet végig olvastam. Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 29. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!