Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Game of Thrones-könyvek...

The Wounded Eagle kérdése:

Game of Thrones-könyvek (Trónok harca) között van olyan rész ami inkább a Varjak napjairól ír?

Figyelt kérdés
megvettem nemrég a Tűz és Jég dala I. - Trónok harca kötetet. viszont láttam hogy van több része is, és érdekelne a többi Tűz és Jég kötet is Trónok harcára épül e vagy más történetek? illetve ha GoT akkor van e olyan kötet ami az Éjjeliőrségről ír inkább???

2014. jún. 24. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

A kötetek a Trónok Harca folytatásai, ami csak a Tűz és a Jég dalának első kötete. A következő könyv ott veszi fel a fonalat ahol az első abbahagyja és ez így megy az 5. könyvig ami megint a harmadiktól veszi vel a történetet (mint a negyedik, szét lett bontva kissé).


Mindegyikbe ugyanannyit foglalkozik az éjjeli Őrséggel is mint a többivel, talán aszem a 4-ből vagy az ötből kimarad de csak azért mert eze a két könyv egy idősávban van.

2014. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs.
2014. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egész A Tűz és Jég Dala egy nagy történet, szal egymásra épülnek a könyvek. Így mindegyik könyvben benne van az Éjjeli Őrség is.
2014. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tűz és jég dala egy összefüggő regénysorozat, tehát a könyvek egymásra épülnek. Mindegyik ott folytatódik, ahol az előző kötet befejeződött. Kivéve a 4. és az 5. könyv mert ezek időben párhuzamosan indulnak, ezek leginkább földrajzilag vannak szétbontva (a szereplők egyik fele szerepel a 4. könyvben, a másik fele az 5-ödikben). Utóbbi kettő közül a Falról inkább az 5. kötetben van szó.


A kérdésedből kiindulva talán a sorozatot nézted és most kezded a könyvet. Ha így van, akkor hozzátenném, hogy a sorozat címe félrevezető lehet, hiszen a Trónok harca csak az első kötet címe, de maga a sorozat is feldolgozza az összes könyvet.

2014. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! csak láttam a borítón egy "Varjak vacsorája" (aszem) részt gondoltam hogy az hátha.. :D Securityzek, nekem ez az passzolna :D
2014. jún. 27. 08:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Varjak lakomája az
2014. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azaz :D nem emlékeztem hirtelen
2014. júl. 2. 09:04
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

A Varjak lakomája cím tényleg félrevezető lehet, de ez igazából a birodalom feletti marakodásra utal, hogy a nagyurak/úrnők (mint a dögevő varjak) marakodnak egymással.

Igazság szerint ez az a könyv, ami a legkevesebb időt tölti a Falnál. 1 vagy talán 2 fejezet játszódik ott.

2014. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Uhh ez értékesebb volt mint hinnéd :D köszi!
2014. aug. 19. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!