Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van itt olyan, aki pl blogba,...

Van itt olyan, aki pl blogba, vagy hasonlóba ír könyvet? . Folyt. A kérdés.

Figyelt kérdés

van egy két ötletem , amiről szívesen olvasnék, ha valaki jól ír, annak ajánlanám, és ha van kedve megírhatná.

van még itt lelkes blogolvasó?


2009. dec. 27. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elmondanád a témát? :)
2009. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én novellákat írok illetve folyamatban van az első egényem, de nem blogba. De miért nem írod meg te magad?
2009. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

egy olyan téma jutott eszembe, ami fiatal középiskolás lányról szól, elköltöznek a szüleivel egy másik városba, az új iskolában, kialakulnak új barátságok ... stb. , ott van a menők társasága, akikhez mindenki be akar kerülni, szépek, divatosak, bla.bla.bla. , ez ennek a lánynak valahogy sikerül, de megtapasztalja, hogy ez mind szép és jó, de ezek a kívülről hű de menők, cseppet sem olyan szuper alakok, alkohol , drog, ... problémák. a lány kezd a menők stílusához idomulni, és kezd kifordulni önmagából, a régi barátok elfordulnak tőle, és lassan rájön, hogy ez nem is olyan jó dolog. megpróbál kiszakadni ebből a káros környezetből, és itt jönne képbe egy fiú is , aki segítene neki, akiért képes otthagyni társaságot, és újra csak egy egyszerű diák lesz, úgy mint a többiek , akik szintén megaláz a gúnyos megjegyzéseikkel a menők. visszatérnek a régi barátok.

valami ilyesmire gondoltam.

szted hülyeség?

2009. dec. 27. 13:55
 4/15 A kérdező kommentje:
hát nem vagyok valami nagy író, igazából még semmit sem írtam. de egy ilyesmi történetet szívesen olvasnék
2009. dec. 27. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség egyáltalán, csak ilyen témájúakat párat már olvastam. Címet most nem tudnék mondani, de ehhez hasonló sok van. Én szoktam írni és valamikor vagyok amolyan "válságban", és semmi témáa nem jut eszembe. XD Ha legközelebb lesz ilyen megírom.

(az első voltam)

2009. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Megírható, de ilyen van már jópár. Bár bármiből ki lehet hozni jó történetet, ha jól van megírva. Ugyanígy fordítva is: a legzseniálisabb ötletet is el lehet tolni, ha nincs jól kivitelezve. Viszont szinte senki nem úgy születik, hogy a kisujjában van az irodalmi Nobel, az írást is meg lehet tanulni. Alapötlet, "ihlet" persze kell, de maga az írás tanulható. Ha van egy ötleted, azt csak Te tudhatod igazán úgy kidolgozni, megírni, ahogy elképzelted, lévén a gondolatolvasást még nem találták fel. ;) Próbáld meg, veszteni nem veszthetsz vele.


Esetleg nézz körül ilyen amatőr írós oldalon. Itt van például ez:


[link]


Igaz, ez nem a te témaköröd a fentiek alapján (sci-fi, krimi, horror, fantasy írások), de technikákat trükköket itt is tanulhatsz, ha próbálkozni szeretnél...


(Pofátlan önreklám: is feltöltöttem pár novellát ide: V betűs novella-szerzőknél én töltöttem fel a legtöbbet. Anonim oldal lévén ide direkt nem írok nevet...)

2009. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is.

hát lehet, hogy belevágok, aztán majd kiderül, hogy mi sül ki belőle.

:D

2009. dec. 27. 21:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó...


De ahogy elolvastam rögtön a Bajos Csajok jutatott eszembe...


Tök ugyanaz a sztori...


Ha nem láttad, akk. nagyon jó a fantáziád... :P

2009. dec. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem láttam, de meg fogom nézni. :D
2009. dec. 28. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm egy kalózos könyvet ír. Még nincs teljesen kész vele, de a történet nagyon jó! Egy lányról szól (Rachel), aki nemesi családból származik, de amikor az édesapja hozzá akarja adni egy idősebb férfihoz, akit nem is szeret, megszökik otthonról, és egy kisebb baleset során megismerkedik egy kalózkapitánnyal (Benjamín), aki magával viszi a hajójára, férfinak öltöztetve... és innen kezdődnek a bonyodalmak. Van benne szerelem, harc, tragédia, de a történetben mégis rengeteg nagyon vicces rész van. Ha érdekel, elküldöm neked e-mailben.
2009. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!