Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elakadtam az írásban, mit...

Elakadtam az írásban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindig megírom az első pár oldalt, de utána elakadok. Az a baj nagyrészt, hogy ilyen átlagos dolgokat nem tudok leírni, csak egy két mondatban, nincs hozzá türelmem és néha ötletem sem, hogy írjak le egy tök átlagos napot több oldalon keresztül, úgy, hogy még érdekes és élvezhető is legyen. Az alapötlet megvan, csak a részletek nincsenek kidolgozva és mindig hiányoznak a kisebb ötletek, dolgok, amiket bele kéne építeni a sztoriba, de nagyon kevés olyan jut eszembe, ami nem sablonos, nem használták már fel ezerszer. Rengeteg dolgot elolvastam már ezzel kapcsolatban, viszont nem sokra mentem velük, a problémámat nem oldották meg. Mit csináljak, hogy legyen ihletem és türelmem is leírni ezeket, úgy, hogy ne legyen lapos,unalmas?
2014. ápr. 19. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Kreativitás nélkül ne írj, előbb próbálkozz rövidebb novellákkal. Ha azok se mennek akkor hagyd az egészet, ha már gond nélkül megtudsz írni egy történetet legalább 10oldalon át, úgyhogy élvezhető legyen, jöhetnek a hosszabb, több szálon futó dolgok.Ha pár oldal se megy akkor nem kell erőltetni, tedd félre őket, ha ülsz fölöttük és agyalsz nem lesz jobb.
2014. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem a kreativitás hiányzik, hanem a szervezettség.


Minden megírt rész közöljön új információkat, tudd hogy MIÉRT írsz meg egy részt, MERRE mozdul tőle a cselekmény.

Az expozítció során hiába van még a vihar előtti csönd, ez sem igazán csönd, hiszen az olavsót szép lassan be kell vezetni a színfalak közé, bemutatni a szereplőket, a helyzetet. Minden jelentnek oka és következménye van. Ha ezeket nem találod, akkor át kel írni, meg kell rövidíteni, vagy kukába vele.


Biztos, hogy kell arra az átlagos napra több oldalt áldozni? Az események nyilván nem történnek megszakítás nékül, vannak eseménytelen napok is. Ezt el tudod intézni annyival, hogy írsz egy átkötő részt.

"Az első randi után Z a fellegekeben járt, pénteken elfelejtette megnézni azt a nyálas sorozatot, a munkahelyén pedig egész héten mosolygott. Alig várta a viszontlátást. A hétvége azonban nem igazolta be a hozzá fűzött reményeket, ugyanis a fiú továbbra sem írt neki."

Ebben benne van egy hét, amikor lényegében Semmi. Nem. Történik. Csak. Telik. Az. Idő. És ennyi. Nem kell irreleváns információkat közölni.


Apróbb hétköznapi részleteket a hétköznapokból lehet ellesni. Figyelj a buszon, a boltban, a játszótéren, a focimeccsen, a kocsmában. Kik járnak oda és miért? Hogy beszélnek az emberek egymással? Miről? Milyen a hangulat? Miből van konfliktus?

Ezeket szemérmetlenül fel lehet használni, természetesen a karakterekre, történetre szabva. Ezel éred el a hétköznapi hatást, amitől az olvasó otthon érzi magát a világodban.


Storyboardot kell csinálni, ez jó mód arra, hogy összeszedd a gondolataidat.

Írj egy infochartot minden írásodhoz, ami megmutatja a jelenlévő szereplőket, a karakterek motivációját, egymáshoz való helyzetét, a köztük lévő viszonyt, tetteit, a helyszínt, a napszakot, az időjárást. Nem kell kész képregényt alkotni, elég a pálcikaember is. Egy erősebb hatás érdekében gyűjthetsz fotókat a helyszínhez, a hangulathoz, házak alaprajzához, szereplőkhöz.

pl:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ez által nehezebben veszel el a térben, tudod hogy hány perc kell, ahhoz hogy XY lemenjen a boltba, és hogy ez elég idő-e ahhoz, hogy közben ellopják a gyémántokat a párna alól.

2014. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!