Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek nem volt ez fura az...

Nektek nem volt ez fura az Éhezők Viadalában? (SPOILER veszély)

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon szeretem az Éhezők Viadalát,de..nektek nem volt furcsa,hogy Katniss így kihasználja Peetát meg Gale-t? Tök mindegy neki,hogy éppen melyikőjükkel csókolózik,ha Gale éppen nincs ott,akkor jó lesz neki Peeta is,de ha Peeta reménytelen helyzetben van,akkor ott van Gale...bírom Katnisst,de csak én éreztem ezt furának? A másik meg..csak én éreztem úgy,hogy szinte alig viselte meg Katnisst Cinna halála? Persze,sajnálta,de pl.Ruta halálánál sokkal jobban kiakadt. És ezzel nem kritizálni akarom a könyvet,mert nagyon szeretem,csak kíváncsi vagyok,hogy mások hogy látják ezt.:) (Amúgy lehet,hogy elmebeteg vagyok,de nekem Haymitch mindig is jobban bejött,mint Peeta meg Gale xD Őket is bírtam,de...Haymiitch *-* xd)

2014. ápr. 5. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A viadal végéig azt hiszi, Peeta is csak taktikázik, Gale érzéseit sem ismeri fel. Érzelmi téren teljesen analfabéta, ami nem meglepő, tekintve az előtörténetét, hogy 11 évesen családfenntartóvá kellett válnia egy katatón anya mellett. A saját érzéseivel sincs tisztában.


Ruta halálánál az volt a nagy különbség, hogy az volt az első olyan halál, amikor egy hozzá közelálló halt meg (apját most nem számoltam), illetve ő nem tudta megvédeni és közvetlenül látta is halálát. Cinnánál csak az elhurcolást látta, majd máris belecsöppent az élet-halál harcba, így nem volt ideje semmin sem töprengeni. Meg eleve eléggé kivolt, hogy újra az arénába kell mennie.

2014. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta hogy mentálisan ép a csaj. De nem is kellene annak lennie, azok után amin átment. A viadlok okozta bizalomhiány, szorongás, paranoia kontextusában azért már nem olyan indokolatlan. Mire Cinnát elviszik, addigra idegileg teljesen kivan. Az más kérdés, hogy nincs kimondva sehol, hogy a csaj beteg. Jelei vannak, az okok is ott vannak, de ha nincs elég ismereted, nem rakod össze.

Ez az 1sz1sz es történetmesélés hátulütője, az ember nem kérdőjelezi meg a narrátort.

2014. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsozsó~ ***** válasza:
Szerintem Katniss se tudta eldönteni melyik fiúba szerelemes.Hisz Peetával az arénába történtek összekötik. Galelel meg a gyerkorát töltötte. Cinna halálát meg nem volt ideje úgy felfogni ,mint rutáét,hisz a következő percben már az arénába vívott az életéért.
2014. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ruta halálánál "volt ideje". Őt tisztességesen "meggyászolta". Cinnánál Éppen hogy látta amikor kihurcolták és már fent is volt az arénában. Szerintem ideje sem volt felfogni.
2014. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát mit írjak a többiek már nagyjából elmondták amit akartam ami pedig Haymitch-t illeti ha az alapján tetszik amilyennek a könyvben le van írva az tényleg egy kicsit fura , de a szinész a filmben szerintem jól néz ki. Amúgy a belsó tulajdonságai a könyvben és a filmben is érdekes és vicces karakterré teszik. Nekem ő és Peeta a kedvenceim:-)
2014. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!