Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ez a 2 könyv? Mi a címük?

Melyik ez a 2 könyv? Mi a címük?

Figyelt kérdés

1.

A könyv pár percnyi tömény borzalom előzményeit, és következményeit tárja fel előttünk, egy lövöldözés résztvevőinek szemszögéből. Megismerhetjük az áldozatok, a hozzátartozók érzéseit, gondolatait, sőt, az elkövető fejébe is bepillanthatunk, de amit ott találunk, az felfoghatatlan. Vajon mi visz rá egy fiatal, életerős tanulót, hogy társai ellen forduljon? Lehet erre egyáltalán bármilyen indokot találni? És hogy lehet ezután új életet kezdeni?


2.

Főszereplőnk az igazi opportunista, magyar üzletember első feljegyzett alakja. Az igazi csaló, a szerencse fia. Minden lehetőségre lecsap, minden kiskaput megtalál. Házassága, akárcsak üzleti sikerei csalásokon alapulnak, éppen ezért életét üresnek és értéktelennek érzi. Feleségével a kölcsönös tiszteleten túl más nem köti össze. Szerelmet és törődést csak egy helyen talál, távol a sikertől és csillogástól, egy napos, rózsavíz illatú szigeten. Döntésképtelen szereplőnk sorsa kilátástalannak tűnik, míg a Sors egy utolsó esélyt nem kínál fel neki a Döntés meghozatalára


2014. ápr. 5. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elsőn még gondolkodom, de a második elég egyértelmű. Segítek: Jókai. Így beugrik?

(Illetve... azért... ez így kissé fekete-fehér képnek tűnik, de másra nem tudok gondolni.)

2014. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, megtaláltam. :)

A másiknál erre gondoltam, de nem vagyok benne biztos:

[link]

2014. ápr. 5. 21:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elsőre nem tudnád megmondani, hogy mi a válasz?:)

2014. ápr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!