Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek hozzá egy...

GVivi kérdése:

Hogyan kezdjek hozzá egy könyvhöz?

Figyelt kérdés
A történet megvan hogy mit írjak de nem tudom hogy hogy kezdjem el.Láttam a könyvekbe amiket olvastam hogy lerajzolták és alá írták hogy úgy nagyából mit kell róla tudni...mert én egy tiniről szóló történetet szeretnék írni és hogy E/1 írjak vagy vagy E/3 személybe?köszi a válaszokat!
2014. márc. 24. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

még pihentesd szerintem

ha igazán "író" lennél, akkor az egész magadtól jönne, és nem kérnéd senki tanácsát

2014. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Valahol igaza van az előző válaszolónak. De kezdhetnéd egy álommal, egy prológussal, vagy csak vágj bele! Nézd... ha valóban ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld..

Igazából... először csinálj egy környezetet, keress hozzá egy megfelelő zenét és teremtsd meg a hangulatot! Nagyon sokat számít, ám!

Írd meg privibe a karakteredet, segítek szívesen! :D

Én most 13 vagyok és ez a blogom :$ : [link] ha esetleg érdekel, olvasd el,(lehetőleg előítéletek nélkül!)

2014. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvass még könyveket, nem csak az a minta van, amit te láttál. Ahány regény, annyi nyitás. Az egyik csak bejön, ha már mindenáron regényt szeretnél írni. (Az írás alapja az olvasás. A legtöbbet a könyvekből lehet tanulni.)

A kezdők menedéke a prológus, nem a történethez kapcsolódó jelenet (álom, életkép, akármi), de ha tudod, mi a sztori, vágj bele egyből. Ha nem megy sehogy sem, igazából nem tudod, mi lenne a történet, újra ki kell dolgoznod.

(Fenntartom, hogy az elsőnek igaza van. De a pihentetés alatt ne pihenést érts, hanem olvasást. Tényleg sokat.)

2014. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem, elősször is gondold végig a sztorit, írd le egy papírra az alapokat, majd még vázlatosabban. A karakterid legyenek hihetőek, szóval senki e legyen túl tökéletes, vagy túl ostoba. Szerintem,,ha az alhatározás megvan, már jó úton jársz:DDD Sok sikert kívánok:))))))))))))))
2014. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2014. ápr. 21. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!