Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kezdjek hozzá egy könyvhöz?

Hogy kezdjek hozzá egy könyvhöz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd le a polcról, nyisd ki, és olvass!
2009. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

pontosan!

:D

2009. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem így értem tudom én vagyok a hülye de én könyvet akarok ÍRNI és bocs hogy nem tettem hozzá.
2009. szept. 11. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyisd ki az első oldalon
2009. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Könyvet írni? Gondold át, miről szeretnél írni, szerezz róla több infót, stb. De először is kell egy jó cím. Rövid legyen, tömör, de jópofa.

Én már írtam egy regényt, minden a saját fejemből pattan ki, második világháborúról szólt, de én nem olvastam utána könyvekben, egy kitalált háborút írtam le, rengeteg előzménnyel és háttérsztorival.

Most dolgozok egy másodikon, ez is második világháborús lesz(imádom ezt a témát), de ennek már lesz konkrét időpontja, ilyesmi.

És mindig, amikor van szabadidőm, gondolkozom, hogy mi legyen a folytatása. Pl. amikor lefekszem és nem tudok aludni, rögtön ez jut eszembe, és gondolkozom a folytatáson.

Első voltam amúgy, és bocs, nem értettem, hogy kérdezed!

Remélem, tudtam segíteni!

Sok sikert és jó időtöltést!

2009. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A cím az utolsó amit majd ki kell találnod.. Mert addig 1000x lesz új ötleted és teljesen elkanyarodsz attól amit eredetileg akartál..

Amúgy ez nem így megy, hogy könyvet akarok írni..Csettintesz 2-t és hopp..

Olvass rengeteg könyvet, hogy nőjön a szókincsed, mert abból nem esz jó könyv, amibe a fél oldal csak kötőszó..

Először csak novellákat írj, vagy rövid történeteket.. írj jegyzetet, szereplők neve, kinézetük, tulajdonságaik, erősségeik, gyengeségeik és hogy mi a szerepük a könyvben (apa, anya, tesó, barát stb..) Gondod át milyen műfajban szeretnéd írni, és milyen időbe! NEm ugrálhatsz oldalanként jelen és múlt időbe. Csak pár mondatban írd meg a főbb elgondolásaidat.. Előszó, bekezdés, tárgyalás, befejezés, sorsforduló, csattanó, mélypont, megoldás, befejezés. Az előkészületek nagyon fontosak! És amikor elkezded írni nagyon fontos hogy mindenre oda figyelj!

Én kis ragacsos papírokra írtam, h milyen időbe írom a szereplőket külön papírokra írtam a tulajdonságaiktól kezdve a kinézetükig mindent.. kiragasztottam a falamra.. És úgy írtam.. Az egész falam teli volt cetlikkel.. Sokat segítenek! És persze ki kell találnod a könyv üzenetét! (Minden könyvnek van egy üzenete ami átfogja az egész művet! Igazság és értelem, esztétika!)



Én régen verseket írtam, nagyon jó fogalmazásokat tudok írni, de már nem egyszer megpróbáltam könyvet írni.. De egyszer sem sikerült megírnom egy teljes történetet! Mindig kb. eljutok a 40. oldalhoz és ott vége! Nagyon sok kitartásodnak kell lenni és törekedj arra hogy minél érdekesebb legyen amit írsz, hogy téged is érdekeljen a folytatás, így nem unod meg! Figyelj, hogy ne legyen sok -"a" -"az" -"és" -"de" -"hogy" a szövegbe, ne legyenek szóismétlések..

Remélem tudtam segíteni. :)

2009. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
midenkinek köszönöm a válaszokat am. naggyon sok könyvet olvasok(direkt 2 gy mielőtt panaszkodnának)
2009. szept. 14. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:

könyvet irni?

Keresel anyagot adsz egy cimet és irsz ennyi

2009. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy ötleted írd ki magadból és csak írj és írj. Én is így csinálom. A cím nem olyan fontos, nekem az ötödik fejezet után jutott eszembe egy jópofa cím.


Jó alkotást!

2009. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!